„Wsiadajcie na rower, idźcie pobiegać, pojeździć na hulajnodze lub desce, spacerujcie, uprawiajcie canicross ze swoim psem. Nie zapomnijcie tylko, żeby uruchomić na swoim smartfonie Endomondo i wybrać rywalizację „Pomoc Mierzona Kilometrami”. -zachęcają na swojej stronie organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Co to takiego jest i czemu wzbudza tak wiele emocji?

Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, zapoczątkowana w 2013 roku przez T-Mobile Polska. Trafionym w dziesiątkę pomysłem jest połączenie trzech elementów: wykorzystanie nowych technologii, bycie aktywnym oraz chęć do pomagania dzieciom. Już od pierwszej edycji akcji w aktywne pomaganie zaangażowało się tysiące Polaków, którzy z roku na rok bili kilometrowe rekordy, chcąc pomóc innym. Tegoroczna, piąta edycja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, bije wszelkie rekordy ustanowione wcześniej. Za uczestnikami i organizatorami akcji juz cztery ważne etapy. 1 września rozpoczął się piąty, finałowy etap tegorocznej edycji Pomocy Mierzonej Kilometrami. W akcję ta włączył się wolontariat Szkół Katolickich w Żarach. Wczoraj o godzinie 11.00 ze szkoły wyruszyły trzy grupy uczniów i nauczycieli, które za pomocą aplikacji Endomondo w swoich smartfonach mierzyły ilość przejechanych, przebiegniętych i „przechodzonych” kilometrów. Dzieci były ogromnie przejęte i zafascynowane, w końcu nie codziennie mogą odpalić apkę na telefonie w czasie lekcji, ale przede wszystkim bardzo chciały pomóc dzieciom z fundacji „Nie jesteś sam”, dla których zbierane są fundusze.-Jeśli wspólnie uzbieramy odpowiednią liczbę kilometrów, dzieci z Fundacji TVN Nie Jesteś Sam dostaną milion złotych, za które kupią protezy, wózki inwalidzkie, będą mogły pozwolić sobie na rehabilitacje. Ich życie może dzięki temu stać się o wiele prostsze - opowiadali podekscytowani uczniowie. Przez 45 minut uczniowie od pierwszej klasy podstawówki do ostatniej klasy liceum zgodnie maszerowały licząc skrupulatnie kilometry. – To naprawdę wspaniały motywator do codziennego ruchu. A przecież wystarczy włączyć aplikację idąc lub jadąc na zakupy, do pracy albo szkoły. Jak dlanas to powinno być całoroczne, bo ruszyć się chociaż trochę można zawsze- stwierdzili po powrocie do szkoły.Organizatorzy szacunkowo przeliczyli kilometry zapisane na koncie Szkół Katolickich i okazało się, że w 45 minut uzbierali ich ponad 3 tys. Akcja potrwa do 24 września.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!