Uczestnicy 84. Sesji Plenarnej Komitetu Regionów, która rozpoczęła się w Brukseli złożyli hołd Ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Obrady rozpoczęły się minutą ciszy. W obradach udział bierze także Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W pierwszym dniu obrad wystąpił Michel Platini - przewodniczący UEFA, który mówił o roli piłki nożnej w integracji społecznej, rozwoju gospodarczym i polityce miejskiej. Przedstawiciele Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów przedstawili komunikat o solidarności w zdrowiu i nierównościach zdrowotnych w Unii Europejskiej. W trakcie sesji zostanie podjęty również temat strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego i wyzwań krajów kandydujących. Uczestnicy Sesji Plenarnej Komitetu Regionów opracują wspólną strategię w dziedzinie kluczowych technologii wspomagających w Unii Europejskiej.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!