Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marzena Trybała na festiwalu w Żarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Marzena Trybała i Łukasz Maciejewski
Marzena Trybała i Łukasz Maciejewski Małgorzata Fudali Hakman
W żarskim Cafe Film na pytania odpowiadała aktorka Marzena Trybała i krytyk filmowy i teatralny, Łukasz Maciejewski.

Drugi dzień Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Dymny Himilsbach w Żarach, rozpoczęły bardzo ciekawe warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez Ewelinę Soból i Elżbietę Zauścińską. Sam tytuł „Zlustrowane Żary” tłumaczył technikę jaką będą się w czasie nauki posługiwać chętni do fotografowania. Po kilkunastu minutach instruktorki puściły dziewczyny w miasto z lustrami w ręku. Efekty były naprawdę ciekawe.
Po południu w Caffe Film odbyło się spotkanie z aktorką Marzeną Trybałą i Łukaszem Maciejewskim, krytykiem teatralnym i filmowym. Maciejewski jest autorem cyklu książek o aktorkach. Na spotkaniu promował najnowszą z nich „Aktorki-portrety”.

Po Marzenie Trybale nie widać zupełnie upływu czasu. Piękna aktorka, kiedyś symbol seksu w naszym kinie, zachowała do dzisiaj to coś, czym poszczyć się może niewiele kobiet w jej wieku. Z dużą swobodą opowiadała o swoich przyjaciołach, a szczególnie ciepło wspominała nieżyjącego już Krzysztofa Kieślowskiego. Jak sama zaznaczyła na wstępie, nie lubi mówić o sobie, za to o innych opowiadała z wielką sympatią i uśmiechem. – Cieszę się,że przyjechałam tutaj, do Żar. Takie bliskie spotkanie z widzami, to zupełnie coś innego niż granie na scenie. Zresztą tutaj ludzie są zupełnie inni. Widać, że jesteśmy dla nich kimś więcej, niż tylko obrazkiem z ekranu. To obopólna korzyść, ja też bardzo dużo wynoszę z takich bezpośrednich rozmów z widzami.- powiedziała z przekonaniem Marzena Trybała po spotkaniu. – W takich miejscowościach czuć głód kulturalny- dodał Łukasz Maciejewski.
Wieczorem w sali PSM odbył się monodram Sławomira Hollanda „Nic nowego pod słońcem”. Przedstawienie, którego autorem jest Jacek Bursztynowicz, oparte jest na tekstach poetyckich i satyrycznych twórców dwudziestolecia międzywojennego- Juliana Tuwima, K. I. Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota i Bolesława Leśmiana. Recenzja z przedstawienia wyjdzie w osobnym artykule.
Jutro trzeci dzień kulturalnych uniesień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto