Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz ma problem z uchwałą zaskarżoną przez Romana Wilanta Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz ma problem z uchwałą zaskarżoną przez Romana Wilanta

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz ma problem z uchwałą zaskarżoną przez Romana Wilanta. Czy miasto Nowa Sól będzie musiało oddać kilka milionów złotych rodzicom przedszkolaków? (© wikimedia.org)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na razie tak orzekł sąd administracyjny z Gorzowa Wlkp. Przypomnijmy, mieszkaniec Nowej Soli Roman Wilant zaskarżył do sądu uchwały rady miejskiej z Nowej Soli. Dotyczyły pobierania opłat za pobyt dzieci w przedszkolach.

Suma 6 mln jaką musiałoby oddać rodzicom posyłających dzieci do przedszkoli jest szokująca. Niewykluczone, że zachwiałoby to finansami miejskimi. Ale to może być początek sprawy. Już teraz samorządy w całej Polsce ostrożnie podchodzą do podobnych uchwał. Problem może mieć również miasto Zielona Góra, której radni skopiowali uchwałę nowosolską. Teraz rodzice będą mogli domagać się zwrotu poniesionych wydatków za umieszczanie swoich dzieci w przedszkolach.
Wyrok sądu administracyjnego nie jest prawomocny. Przysługuje na niego skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nie wiadomo jednak jak zachowa się miasto Nowa Sól. Prezydent Wadim Tyszkiewicz na razie zachowuje spokój.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!