Marcin Ruszkiewicz
Koszykarze BC Swiss Krono Żary przegrali decydującym mecz o awans do kolejnej rundy play-off, ale z postawy w tym sezonie mogą być zadowoleni. Marek Hercik
BC Swiss Krono Żary przegrał decydujące spotkanie o awans do kolejnej fazy play-off o awans do I ligi.

BC Swiss Krono Żary przegrał decydujące spotkanie o awans do kolejnej fazy play-off o awans do I ligi. Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka ulegli drużynie KS Sudety Jelenia Góra 59:66. Trzeci mecz (grano do dwóch zwycięstw) przy stanie 1:1 był rozgrywany w Żarach. Na trybunach zasiadła rekordowa ilość kibiców. Niesieni głośnym dopingiem gospodarze nie zdołali jednak pokonać bardziej dysponowanego tego dnia rywala.

Wygrał zespół, który w swoich szeregach miał bardziej doświadczonych graczy. Spotkanie od pierwszych minut było jednak bardzo wyrównane. To był typowy mecz walki. Ostatnie minuty należały jednak do gości, którzy po końcowej syrenie cieszyli się z awansu do kolejnej rundy. BC Swiss Krono zaliczył jednak bardzo udany sezon. Jako beniaminek zakończył sezon zasadniczy na bardzo mocnym, trzecim miejscu. Dwóch graczy trafiło do pierwszej piątki rozgrywek, a Mariusz Matczak otrzymał nagrodę MVP.

Cieszy też postawa młodzieży, wychowanków klubu. Warto zaznaczyć również kapitalną frekwencję w żarskiej hali. Na głębszą analizę i podsumowanie sezonu w wykonaniu żarskiego klubu przyjdzie jeszcze czas.