15 medali zdobyli zielonogórscy karatecy z Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości na zawodach Pucharu Polski

Cezary Konarski
Karatecy Akedemii BUDO i Rozwoju Osobowości zdobyli 15 medali na zawodach Pucharu Polski JKA. ABiRO Zielona Góra
15 medali zdobyli reprezentanci zielonogórskiej Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości na zawodach Pucharu Polski karate JKA (Japan Karate Association) w Krośnie Odrzańskim.

- Od 2019 roku nasza Akademia startuje w turniejach Japan Karate Association, wielokrotnie udowadniając, że karate jest jedno, a dobrze przygotowani zawodnicy potrafią zdobywać medale w różnych federacjach karate – powiedział Dariusz Hejduk, trener w ABiRO Zielona Góra. – Wróciliśmy do Zielonej Góry z 15 medalami pucharem za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

11 zawodników ABiRO rywalizowało w konkurencjach indywidualnych kata i kumite oraz kata drużynowym. Zdobyli cztery złote, siedem srebrnych i cztery brązowe medale. Szczególnym osiągnięciem mogą pochwalić się Igor Kudła i Adam Sobotka, którzy sięgnęli po dwa złote „krążki”.

Medale zawodników Akademii BUDO zdobyte w Krośnie Odrz.
Konkurencje indywidualne – złote: Igor Kudła, Adam Sobotka (po dwa); srebrne: Kacper Jarzyński, Kryspin Sozański (po dwa), Wiktoria Lewandowska, Jędrzej Piwko; brązowe: Ismena Łosowska, Florian Sozański, Adam Lepa.
Konkurencje drużynowe – srebrny: Adam Lepa, Kryspin Sozański, Jędrzej Piwko; brązowy: Igor Kudła, Kacper Jarzyński, Florian Sozański.