Marcin Ruszkiewicz
Łukasz Rubczyński i Tomasz Sobczak, trenerzy Chromy Żary.
W pierwszej rundzie rozgrywek górą byli żaranie, wygrywając na wyjeździe po zaciętym pojedynku 92:87. Teraz było podobnie. To był typowy mecz walki. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli gospodarze, ale łatwo nie było.

Żarscy koszykarze po dwutygodniowej przerwie powrócili na parkiet i długo szukali „swojej gry”. Pierwsza kwarta dla gości, którzy zdecydowanie lepiej weszli w mecz – 21:16. W drugiej kwarcie obudzili się gospodarze, wygrywają ten fragment gry 19:13 i na tablicy był wynik 35:34.

Druga część meczu to bardzo wyrównany pojedynek – punkt za punkt. Końcówka meczu należała do Chromy. Przy wyniku 65:63 sygnał do ataku dał Oleksander Harbarczuk. Ukrainiec odpalił trójkę, a chwilę później poprawił za dwa. Gospodarze odskoczyli na 7 punktów. Przyjezdni zdołali dojść rywali na 4 pkt, ale miejscowi mądrze bronili i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z 11 zwycięstwa w sezonie! Żaranie wygrali ten mecz walecznością, a przede wszystkim dłuższą i bardziej wyrównaną ławką. - Rotacja i walka była decydująca w tym spotkaniu. Bardzo się cieszę z ważnych punktów rezerwowych – relacjonował po meczu Łukasz Rubczyński, trener Chromy. - Przegraliśmy przez własne błędy i po raz kolejny w tym sezonie po słabszej czwartej kwarcie, musieliśmy uznać wyższość rywali– ocenił na gorąco Marcin Łakis, szkoleniowiec AZS Basket.

Kolejne, bardzo dobre spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Mariusz Matczak – 19 punktów, 4 asysty i 4 zbiórki. Do gry na swoim poziomie wrócił kapitan Dariusz Kalinowski – 12 pkt, 4 asysty, 4 zbiórki. Dobre zawody zaliczył Dawid Kołkowski – 12 pkt oraz Harbarchuk – 10 pkt. Ważne punkty dołożył wychowanek Michał Nowicki - 5. W obozie rywali najlepszy był Mateusz Kasiński, zaliczając double-double – 17 pkt i 11 zb.

Następne spotkanie żaranie rozegrają 13 stycznia, a zmierzą się na wyjeździe z Röben Gimbasket Wrocław.

CHROMA ŻARY – AZS BASKET NYSA 79:75 (16:21, 19:13, 21:21, 23:20)
Chroma: Mariusz Matczak 19, Dariusz Kalinowski 12, Dawid Kołkowski 12, Oleksander Harbarczuk 10, Marcel Kliniewski 8, Mariusz Małachowski 6, Dawid Kondratowicz 5, Michał Nowicki 5, Mateusz Rusiński 2, Radosław Barcz 0, Jakub Koczan 0