W 12. kolejce rozgrywek 2. ligi koszykówki mężczyzn, BC Swiss Krono Żary podejmowało BC Obrę Kościan.

Mecz były wyrównany i bardzo zacięty... do 15 minuty pierwszej części, potem podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Michała Siwickiego odjechali rywalom w tempie ekspresowym. Na początku trzeciej kwarty rzucili 10 punktów nie tracąc żadnego. W czwartej odsłonie przewaga była tak duża, że trenerzy mogli dać spokojnie pograć zmiennikom, i dać odpocząć podstawowym zawodnikom, którzy w pocie czoła wypracowali taki wynik. BC Swiss Krono Żary wygrało z Obrą Kościan różnicą 30 punktów, 102:72.

Żarskich koszykarzy zagrzewały do walki cheerleaderki z zespołów Joy-Dance i Joy-Dance mini z Żar- prowadzone przez Izabelę Partykę.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0