Agros Żary znów natarciu. Zapaśnicy i zapaśniczki przywieźli medale z ważnych imprez

Zawodnicy Agrosu Żary wzięli udział w dwóch turniejach. W Poznaniu powalczyli młodzicy, a w Warszawie juniorzy.

Młodzicy i młodziczki na Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Poznaniu wywalczyli dwa brązowe medale: Oskar Jedut ( 41 kg) i Izabela Gronkowska ( 50 kg).

-Zawody w Poznaniu mocno nas zmobilizowały do pracy. Mamy nad czym pracować. Walczymy i już wiemy, że możemy być tylko mocniejsi-twierdzą trenerzy Agrosu

Puchar Polski w Warszawie to dobre zapasy żarskich zawodników.
Swoją sportową klasę potwierdziły juniorki i jedyny mężczyzna na Pucharze Polski juniorów w stylu wolnym Michał Dulski.

Nikola Drozdek zwyciężyła w kategorii wagowej do 53 kg. Styl w jakim wygrywała swoje walki, to pokaz mocy na najwyższym sportowym poziomie.
Oliwia Charchalis potwierdziła swoją mocną pozycję w kategorii wagowej do 50 kg, zdobywając srebrny medal Pucharu Polski, natomiast Martyna Gabryl, jeszcze pamiętająca walki w kategoriach dużo niższych, już jako juniorka zdobyła brąz w wadze do 50 kg.

Agros Żary

Podopieczne Julii Gronkowskiej plasują się na II miejscu Pucharu Polski juniorek.
Michał Dulski w swoim debiucie na macie jako junior stylu wolnego spisał się równie wybornie zajmując V miejsce w kategorii wagowej go 74 kg.