Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Arriva: "Złożyliśmy bardzo dobrą ofertę dla pasażerów, pracowników i regionu. Jesteśmy gotowi na merytoryczny dialog z marszałkiem"

Agnieszka Domka-Rybka
Agnieszka Domka-Rybka
"Pasażerom z województwa kujawsko-pomorskiego można więc nie tylko oszczędzić chaosu, zamieszania i odcięcia komunikacyjnego, ale także stworzyć nowe możliwości".
"Pasażerom z województwa kujawsko-pomorskiego można więc nie tylko oszczędzić chaosu, zamieszania i odcięcia komunikacyjnego, ale także stworzyć nowe możliwości". Arkadiusz Wojtasiewicz
Złożyliśmy pełną wersję oferty, której nie mieliśmy możliwości zaprezentować wcześniej. Nasza propozycja jest wynikiem dotychczasowych negocjacji i odpowiedzią na formułowane przez zamawiającego oczekiwania. Jest ona dla województwa kujawsko – pomorskiego lepsza nie tylko pod względem finansowym, ale również operacyjnym. To także rozwiązanie bezpieczne z prawnego punktu widzenia - pisze spółka Arriva w informacji do mediów.

- Wierzymy, że Pan Marszałek mając teraz pełen obraz sytuacji oraz znając ostateczną, bardzo atrakcyjną dla pasażerów, pracowników i regionu ofertę zasiądzie z nami ponownie do negocjacyjnego stołu. Nasza oferta jest konkurencyjna nie tylko cenowo, ale przede wszystkim korzystniejsza dla pasażerów i samorządu. Spółka Arriva dysponuje nie tylko wykwalifikowaną kadrą oraz ale przede wszystkim taborem niezbędnym do obsługi wszystkich połączeń niezelektryfikowanych. Dla pasażerów oznacza to, że wszystkie połączenia, w tym Chełmża - Grudziądz i Bydgoszcz - Chełmża, od 12 grudnia br. mogą być nadal obsługiwane pociągami, nie autobusami. Proponujemy także uruchomienie dodatkowego połączenia Toruń - Sierpc już od 31 stycznia 2022 r. Pasażerom z województwa kujawsko-pomorskiego można więc nie tylko oszczędzić chaosu, zamieszania i odcięcia komunikacyjnego, ale także stworzyć nowe możliwości. - argumentuje Arriva.

Walka również o kilkaset miejsc pracy

- Przyjęcie naszej propozycji, to zachowanie kilkuset miejsc pracy. To spokój , ale również wielu rodzin oraz zachowanie ciągłości komunikacyjnej nie tylko obecnej, ale i rozszerzonej. To stabilny rozwój regionu. To wreszcie szansa na przygotowanie długofalowych i nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych na dalsze lata. Jesteśmy przekonani, że stając wobec takiej perspektywy pełny obraz zagadnienia Pan Marszałek zechce zasiąść z nami do rozmów. Jesteśmy na to gotowi w każdej chwili - proponują przedstawiciele spółki.

Tymczasem, jak poinformował Rynek Kolejowy, Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego wysłał pismo do marszałka Piotra Całbeckiego w sprawie zamieszania z organizacją przewozów od 12 grudnia. Jak podkreśla, ryzyko zakłócenia ciągłości przewozów kolejowych jest poważne, a kujawsko-pomorskie powinno było już dawno wybrać przewoźników w przetargu.

Czekamy na komentarz marszałka.

Proponujemy także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto