BC Swiss Krono Żary ma za sobą ciężką przeprawę z Gimbasketem. Goście postawili żaranom twarde warunki

Po bardzo trudnym boju na własnym parkiecie koszykarze BC Swiss Krono Żary pokonali drużynę Gimbasketu z Wrocławia 91:82.

Gospodarze chyba się nie spodziewali aż takiego oporu ze strony gości i chyba ich trochę nie docenili, za to podopieczni Roberta Kościuka pokazali, że grać w koszykówkę potrafią i to naprawdę całkiem nieźle. W pierwszej kwarcie dosłownie zgasili gospodarzy i na minutę przed końcem pierwszej odsłony prowadzili 23:9. Na szczęście podopieczni Łukasza Rubczyńskiego obudzili się z błogiego snu i w drugiej kwarcie szybciutko odrobili straty dokładając 9 oczek nadwyżki, którą spokojnie dowieźli do końca spotkania.
Najwięcej punktów dla żaran rzucił Grzegorz Kukiełka-23 oraz Jakub Der-17.
Fragmenty spotkania

-Ciężko wchodzimy ostatnio w pierwszą kwartę, ale w drugiej części znaleźliśmy optymalna dyspozycję i zdecydowanie ją wygraliśmy. Niestety w pierwszej mieliśmy przestój. Cieszy wynik końcowy, bo drużyna Gimbasketu postawiła nam megatrudne warunki. Oni walczą o utrzymanie- my o jak najlepsze miejsce przed playoffami. Walczymy o jak najlepsze rozstawienie przed kolejną fazą- powiedział Łukasz Rubczyński, trener BC Swiss Krono Żary.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0