BC Swiss Krono Żary wymęczyli zwycięstwo z KK Oleśnica i wspięli się na 6 miejsce w tabeli

W 14. kolejce rozgrywek 2. ligi koszykówki na parkiecie w żarskiej Twierdzy spotkały się dwie drużyny, które sąsiadowały ze sobą w tabeli. Mecz zapowiadał się bardzo wyrównany i emocjonujący. Ale takiego scenariusza to chyba nikt nie przewidział.

Spotkanie z "wysokiego c" zaczęli podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Michała Siwickiego, którego zabrakło na ławce trenerskiej(godnie go zastąpił Tomasz Sobczak). Po 4 minutach gospodarze prowadzili 19:0 i nic nie wskazywało, że na parkiecie może wydarzyć się armagedon w postaci porażki miejscowych. Żaranie sukcesywnie powiększali przewagę, prowadząc w drugiej kwarcie nawet 28 punktami i trenerzy spokojnie mogli dać pograć młodym, więc na parkiecie zobaczyliśmy Sebastiana Jankowskiego i Adriana Rotkiewicza. Atmosfera była senna i nikt, z nielicznie przybyłych kibiców, nie przypuszczał, że coś może się zmienić. Do czasu.

Druga połowa dla przyjezdnych

W przerwie z pewnością w szatni gości doszło do motywującej rozmowy okraszonej mocniejszymi słowami, bo na parkiet koszykarze Team-Plast KK Oleśnica wrócili odmienieni. Wygrali obie kwarty dochodząc w pewnym momencie gospodarzy nawet na 5 oczek. Rycerze z Twierdzy chyba trochę zlekceważyli rywali, którzy grając bardzo ambitnie pokazali, że można zniwelować nawet tak wielką przewagę jaką mieli po pierwszej połowie koszykarze z Żar. Na szczęście gospodarze dowieźli prowadzenie i zakończyli mecz wynikiem 84:77 i zainkasowali punkty potrzebne do zajęcia miejsca premiowanego do gry w playoffach.
Fragment spotkania: ZOBACZ WIDEO