Bieg 7 mostów w Łęknicy [ZDJĘCIA]

Kolejny Bieg 7 Mostów w Łęknicy biegł malowniczymi terenami Parku Mużakowskiego. Biegacze przekroczyli też granicę i przez ponad kilometr biegli po terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Te siedem mostów to wiadukt w Łęknicy, Most Arkadowy, Most Podwójny, Most Królewski, Most Angielski, Most Pocztowy oraz Most Kolejowy oraz dodatkowo dwa znajdujące się w parku, pod którymi nie płynie rzeka co razem daje równiutka liczbę 7. W tym roku na starcie stanęło ponad 300 biegaczy z Polski i Niemiec. Bieg ukończyło 333 zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Jacek Stadnik z Krośnieńskiej Grupy Biegowej, który osiągnął czas troszkę powyżej 34 minut, Drugi na mecie był Michał Kalata ze Świętoszowa w trzeci sąsiad zza granicy Daniel Seher. Wśród kobiet wygrała żaranka Wioletta Oleksyk, druga była Iwona Suchowiecka z Lubska, a trzecia Ewelina Krawiec ze Zgorzelca.– Trasa nie była łatwa technicznie. To niby „tylko” 10 kilometrów, ale było dużo zbiegów i podbiegów. I było dosyć ciepło, ale bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku-powiedziała po biegu zmęczona, ale bardzo szczęśliwa Agnieszka Jurczak z żarskiej Chromy, która zajęła w kategorii open siódme miejsce, a w swojej wiekowej pierwsze.