Brawo! Karatecy z Zielonej Góry pięknie walczyli na mistrzostwach Europy

Cezary Konarski
Na Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy w katowickim Spodku zielonogórscy karatecy zdobyli 13 medali. KK NIDAN Zielona Góra
13 medali zdobyli reprezentanci Klubu Karate NIDAN Zielona Góra w katowickim Spodku, gdzie rozgrywane były mistrzostwa Europy w karate tradycyjnym oraz zawody Pucharu Europy dzieci.

Imprezę w Katowicach zorganizowały cztery federacje: WTKU, WTKF, WBKA oraz WFF. - Do zawodów zgłoszenia wysłało ponad 30 krajów, ale z powodu pandemii koronawirusa nie wszyscy potwierdzili udział w imprezie, która była już dwukrotnie przekładana – mówił Anatol Kałasznikow, rzecznik KK NIDAN Zielona Góra. Na ośmiu matach do walki stanęło ponad 1500 zawodników.

Dwa medale mistrzostw Europy

Mirosław Kuciarski, trener sensei zielonogórskiego klubu, wyselekcjonował 24 reprezentantów KK NIDAN w kategorii od dzieci do młodzieżowca, którzy przeszli odpowiedni program treningowy przygotowujący ich do mistrzostw Europy. Ciężkie treningi zakończyło zgrupowanie kadry w Kołatce.

Katowicka impreza zakończyła się dla zielonogórzan sukcesem. Na podium mistrzostw Europy stanęły dwie zawodniczki KK NIDAN. Wiktoria Warzecha wywalczyła srebrny medal w rywalizacji kadetów w konkurencji fuku go, natomiast Agnieszka Siadaczka sięgnęła po brązowy „krążek” w zmaganiach młodzieżowców w kumite.

Maksymilian Mały dwa razy ze złotem

Z kolei w rywalizacji Pucharu Europy dzieci zielonogórzanie zdobyli aż 11 medali. Z najcenniejszych dwukrotnie cieszył się Maksymilian Mały, złoty medalista w konkurencjach kata i kumite. W ten drugiej konkurencji zwyciężali też Martyna Trubiłowicz i Krzysztof Sokołowski.

- Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom za wspaniałą postawę oraz bardzo wysoki poziom sportowy, jaki zaprezentowali podczas rywalizacji – powiedział Anatol Kałasznikow. – Dla wszystkich zawodników były to bardzo ciężkie mistrzostwa Europy, z licznymi grupami. W niektórych do rywalizacji stawało nawet około 50 zawodników. Ogromna praca przerodziła się w zdobycze medalowe i inne czołowe lokaty. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom i sponsorom za wielkie wsparcie.