Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budynki dawnej telekomunikacji w Lubuskiem są na sprzedaż! Zobaczcie, co sprzedaje Orange!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Żagań
ul. Adama Mickiewicza 22-23
woj. lubuskie

Cena netto: 2 200 000 PLN
Powierzchnia budynków: 2 687 m2
Powierzchnia gruntów: 1 633 m2
Do sprzedaży jest nieruchomość składająca się z działki gruntu nr 985 o powierzchni 1.633 m2 z obrębu ewidencyjnego nr 0002 oraz prawo własności budynków o całkowitej powierzchni użytkowej 2.505,5 m2 .
Nieruchomość zabudowana jest budynkami: biurowo – technicznym, garażowym.
Na terenie nieruchomości oprócz budynków, znajduje się parking i wewnętrzna droga dojazdowa z kamienia łupanego. Działka położona jest na terenie płaskim. Wjazd na dziedziniec odbywa się od strony ul. X-Lecia Pl.
Budynek biurowo- techniczny charakteryzuje się powierzchnią zabudowy 872 m2 i całkowitą powierzchnią użytkową 2.505,5 m2. Budynek o 3 kondygnacjach nadziemnych (parter, 1 i 2 piętro) częściowo podpiwniczony. Obiekt został zbudowany w latach 1883-1884. W 1904 i 1928 r. rozbudowany.
Żagań ul. Adama Mickiewicza 22-23 woj. lubuskie Cena netto: 2 200 000 PLN Powierzchnia budynków: 2 687 m2 Powierzchnia gruntów: 1 633 m2 Do sprzedaży jest nieruchomość składająca się z działki gruntu nr 985 o powierzchni 1.633 m2 z obrębu ewidencyjnego nr 0002 oraz prawo własności budynków o całkowitej powierzchni użytkowej 2.505,5 m2 . Nieruchomość zabudowana jest budynkami: biurowo – technicznym, garażowym. Na terenie nieruchomości oprócz budynków, znajduje się parking i wewnętrzna droga dojazdowa z kamienia łupanego. Działka położona jest na terenie płaskim. Wjazd na dziedziniec odbywa się od strony ul. X-Lecia Pl. Budynek biurowo- techniczny charakteryzuje się powierzchnią zabudowy 872 m2 i całkowitą powierzchnią użytkową 2.505,5 m2. Budynek o 3 kondygnacjach nadziemnych (parter, 1 i 2 piętro) częściowo podpiwniczony. Obiekt został zbudowany w latach 1883-1884. W 1904 i 1928 r. rozbudowany. Nieruchomości Orange
Jeśli chcecie obiekty należące do dawnej telekomunikacji, wystarczy sprawdzić oferty Nieruchomości Orange. Jest wiele pięknych budynków, które można nabyć po okazyjnych cenach. Kliknijcie obrazek i sprawdźcie w galerii zdjęć. Przesuwajcie fotki strzałkami. Jest w czym wybierać!

Na przykład w Żaganiu można po okazyjnej cenie kupić zabytkowy budynek poczty, który powstał w latach 1883-1884 przy placu Nicejskim. W latach 1904 i 1928 r. był rozbudowywany.
W Nowej Soli można kupić cudowną kamienicę przy placu Wyzwolenia, zaś w Gorzowie za niewielkie pieniądze dostępny jest kompleks surowych bloków przy ul. Głowackiego.

Sprzedaż z ograniczeniami

W wielu budynkach na sprzedaż wciąż znajduje się infrastruktura telekomunikacyjna, w związku z tym obowiązuje w nich OPR, czyli Ograniczone Prawo Rzeczowe. Polega ono na wykonywaniu niektórych uprawnień na cudzej rzeczy, przysługujących w zwykłych warunkach właścicielowi.
Zakres użytkowania jest różny, w zależności od tego, kto jest podmiotem użytkowania. Wykonywanie użytkowania nieruchomości można ograniczyć do jej oznaczonej części. Przykład: Orange Polska (dawniej Telekomunikacja Polska) sprzedaje całą nieruchomość. Użytkowanie kilku pomieszczeń w budynku nowego właściciela przysługuje Orange Polska na zasadzie prawa użytkowania. Użytkowanie powstaje w drodze oświadczenia właściciela nieruchomości złożonego w formie aktu notarialnego. Może być odpłatne lub nieodpłatne. Prawo użytkowania podlega wpisowi do działu III księgi wieczystej.
Służebność przesyłu - ustanawiana jest na rzecz Operatora Telekomunikacyjnego. Na przykład: Orange Polska sprzedaje całą nieruchomość. Służebność przesyłu ustanawiana jest dla infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w gruncie.

Czytaj również na naszym portalu

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Budynki dawnej telekomunikacji w Lubuskiem są na sprzedaż! Zobaczcie, co sprzedaje Orange! - Żagań Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto