Była czapka Mikołaja teraz czas na wielką pisankę na wieży żarskiego ratusza. Miasto ogłasza konkurs na projekt

Małgorzata Fudali-Hakman
Małgorzata Fudali-Hakman
Wieża żarskiego ratusza jest widoczna z daleka. W czasie Świąt Bożego Narodzenia na hełm zakłada się czapkę Mikołaja. Teraz włodarze miasta wpadli na pomysł, żeby na Wielkanoc udekorować ratusz wielką pisanką, która miałaby być zakładana na hełm wieży.

Ogłoszono konkurs skierowany do dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielnie wykonać projekt pisanki wielkanocnej z motywami nawiązującymi do kolorytu lokalnego naszego miasta np. historii, zabytków, znaczących postaci lub warunków geograficzno-przyrodniczych.
nad wszystkim ma czuwać Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach. Szczegóły w regulaminie poniżej.

MBP w Żarach

Regulamin konkursu „Żarska pisanka z ratuszowej wieży”

1. Burmistrz Miasta Żary oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach ogłaszają konkurs pod nazwą Żarska pisanka z ratuszowej wieży .
2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z żarskich szkół podstawowych.
3. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielnie wykonać projekt pisanki wielkanocnej z motywami nawiązującymi do kolorytu lokalnego naszego miasta np. historii, zabytków, znaczących postaci lub warunków geograficzno- przyrodniczych. Prace konkursowe muszą być kolorowe (szkice bez określonej przez wykonawcę kolorystyki nie będą mogły brać udziału w konkursie) i mieć format kartki A4. Może to być odręczny rysunek wykonany jedną z tradycyjnych form plastycznych lub dwuwymiarowa praca wykonana z wykorzystaniem programu komputerowego. Zwycięski projekt zostanie przeniesiony na formę przestrzenną i wykorzystany do stworzenia pisanki, która przyozdobi wieżę żarskiego Ratusza podczas Świąt Wielkanocnych.
4. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, a także uświadomienie dzieciom
i młodzieży, jak można połączyć tradycję z elementami lokalnymi naszego miasta. Jest to swoista zabawa sztuką, ale też możliwość nauczenia się innego patrzenia

na rzeczy oczywiste i znane, których przeznaczenie może się zmieniać w zależności
od potrzeb. Uczy to kreatywności i spostrzegawczości.
5. Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę oryginalność, pomysłowość, sposób nawiązania do elementów naszej lokalnej tożsamości oraz możliwość przeniesienia projektu do postaci cyfrowej, a w konsekwencji wykonania z niego dużej formy przestrzennej.
6. W konkursie wezmą udział tylko prace indywidualne. Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jeden projekt pisanki..
7. Prace należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci MBP w Żarach, ul. Wrocławska 11 (parter) do 27 lutego 2021 r., dołączając starannie wypełnioną kartę zgłoszenia, zawierającą dokładne informacje o jego autorze oraz zgodę opiekuna wykonawcy
na przeniesienie praw autorskich do projektu na organizatorów konkursu.
8. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom planowane jest
na dzień 26 marca 2021 r. podczas dorocznego Jarmarku Wielkanocnego.

Jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną o dokładnym terminie poinformujemy w stosownym czasie dyrektorów szkół lub opiekunów.
9. Udziału w konkursie będzie możliwy tylko pod warunkiem dostarczenia podpisanego przez opiekuna dziecka oświadczenia dotyczącego:
a. wyrażenia zgody na przeniesienie praw autorskich do projektu na organizatorów, co oznacza możliwość wykorzystania projektu do stworzenia modelu pisanki na wieżę ratuszową, zorganizowania wystawy pokonkursowej oraz do szeroko pojmowanej promocji zadania na różnych polach i w różnych formach.
b. wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika w celu przeprowadzenia konkursu oraz promocji działania.
oraz wypełnionej karty pracy plastycznej (załączniki do regulaminu).
ORGANIZATORZY

Pandemiczna matura. Uczniowie czują strach

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie