Chromik rozgromił rywala z Siechnic. Dobry prognostyk przed decydującą rundą [ZDJĘCIA]

mat. prasowe
Chromik pokonał Siechnice w kolejnym ligowym meczu
Chromik pokonał Siechnice w kolejnym ligowym meczu Robert Kowalik
W kolejnym meczu III ligi dolnośląskiej UKS Chromik Żary podejmował KKS Siechnice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 104:53, ale nie do końca to odzwierciedla obraz gry, gdyż drużyna z Siechnic grała momentami bardzo dobrze, agresywnie w obronie, gdzie często dochodziło do spięć i sportowej walki .

Po dłuższej przerwie na żarski parkiet wraca seniorska koszykówka. Chromik ostatni okres mocno przepracował , głównie nad siła i wydolnością, wszystko pod katem przygotowań do kwietniowych baraży.

Chromik postawił wysokie warunki gry drużynie przyjezdnej i już pierwszych dwóch kwartach było praktycznie po meczu: 61-23! Trenerzy Chromika mocno rotowali składem i praktycznie cała dwunastka otrzymała sporo minut gry. Można było tez zaobserwować próby nowych rozwiązań w grze obronnej, co niewątpliwie może pojawić się na barażach. Mecz zakończył się wynikiem 104:53, ale nie do końca odzwierciedla to obraz gry, gdyż drużyna z Siechnic grała momentami bardzo dobrze, agresywnie w obronie, gdzie często dochodziło do spięć i sportowej walki.

To nie był łatwy mecz dla Chromika, o każdy punkt trzeba było powalczyć. W drużynie gospodarzy na wyróżnienie zasłużył Łukasz Niesobski , który przy doskonałym procencie 7/8 za 2 pkt, 2/2 za 3 pkt, 3/3 za 1 pkt - uzyskał 23 pkt (w tym piękna trójka w ostatniej sekundzie drugiej kwarty ) i 5 przechwytów .

W niedzielę o godz.16.00 kolejne spotkanie z aktualnym liderem III ligi - Mazbut Szczawno- Zdrój.