Co grozi nam w Żarach i gdzie? Mieszkańcy sami tworzą mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Sprawdź, jakie to miejsca

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Gdzie w Żarach występują zagrożenia? Mieszkańcy sami mogą zgłaszać takie miejsca
Gdzie w Żarach występują zagrożenia? Mieszkańcy sami mogą zgłaszać takie miejsca Lubuska Policja
Udostępnij:
Mieszkańcy miasta mogą sami zgłaszać miejsca, w których najczęściej dochodzi do zagrożeń związanych np. ze spożywaniem alkoholu czy wypadkami. Zobaczcie, jakie miejsca uważa się w Żarach za niebezpieczne.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa jest dostępna online. Ma ona ułatwić lokalizację miejsc, w których najczęściej łamane jest prawo. To może dotyczyć np. spożywania alkoholu w miejscach publicznych, złego parkowania czy demoralizacji. Z mapy może korzystać każdy, ale w rozsądny sposób.
Link do mapy zagrożeń

CZYTAJ TEŻ

- Budowa mapy pozwala bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, korzystać z niej każdemu obywatelowi – w przypadku wątpliwości dotyczących poruszania się po mapie i dodawania zgłoszeń, internauci mogą skorzystać z instrukcji obsługi dostępnej na tej samej stronie. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje - podkreśla kom Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. - Do wyboru są kategorie obejmujące między innymi miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze (najczęściej zgłaszane). Każda informacja trafia do policjantów, którzy sprawdzają zasadność zgłoszeń. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy. Dzięki zgłoszeniom można przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zaplanować działania prewencyjne.
Jej budowa pozwala bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, korzystać z niej każdemu obywatelowi – w przypadku wątpliwości dotyczących poruszania się po mapie i dodawania zgłoszeń, internauci mogą skorzystać z instrukcji obsługi dostępnej na tej samej stronie. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Do wyboru są kategorie obejmujące między innymi miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze (najczęściej zgłaszane). Każda informacja trafia do policjantów, którzy sprawdzają zasadność zgłoszeń. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Następnie poddawane jest weryfikacji i wówczas zmienia kolor na żółty. Jeśli zostanie potwierdzone, uzyskuje kolor czerwony. Gdy zaś weryfikacja zagrożenia jest negatywna, znacznik przyjmuje kolor szary i znika z oficjalnej mapy. Jednakże nadal zgłoszenie widoczne jest dla policyjnego koordynatora mapy. Dzięki zgłoszeniom można przeanalizować pojawiające się potencjalnie niebezpieczne sytuacje i zaplanować działania prewencyjne.
- Jednocześnie przypominamy, że z mapy należy korzystać w sposób rozsądny. . Narzędzie to nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numeru alarmowego 112 - dodaje rzeczniczka.
WIDEO Zobacz też, jak bandyci zaatakowali policjantów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie