Czarni Arena Żagań ulegli na wyjeździe Nielbie Wągrowiec. To pierwsza porażka ekipy z Żagania

Daniel Sawicki
archiwum
Czarni przegrali na wyjeździe w Wągrowcu z miejscową Nielbą 2:3 (1:0). Bramki dla Czarnych strzelili: Piotr Burski i Michał Sudoł.

Jak podaje strona czarnifans.cal.pl już w 13. minucie podopieczni Zbigniewa Smółki wyszli na prowadzenie. Prawą stroną w kierunku bramki Nielby popędził Filipe, dośrodkował w pole karne - piłkę starał się jeszcze wybić obrońca miejscowych - Adrian Mikołajczyk, ale zrobił to tak, że futbolówka trafiła wprost pod nogi Piotra Burskiego. Najlepszy strzelec Czarnych pięknym strzałem w długi róg nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków Nielby. Czarni zepchnięci do defensywy nie potrafili wyjść z własnej połowy - a jak już udało się wyprowadzić jakąś kontrę to osamotniony Burski nie miał szans w pojedynkę sforsować obrony miejscowych, którzy w 55 minucie doprowadzili do wyrównania. Zdobywcą bramki został Krzysztof Gryszczyński, który strzałem głową pokonał Mateusza Abramowicza.

Wydawało się, że przełomowym momentem w drugiej połowie dla Czarnych będzie gra w przewadze po czerwonej kartce dla Abrahama Loligi. Jednak to piłkarze Nielby ruszyli do ataków z jeszcze większym animuszem. W 74 minucie bramkę po raz kolejny zdobył Gryszczyński. Tym razem popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Na 10 minut przed końcem Rafał Leśniewski wybił z głowy gościom jakąkolwiek zdobycz punkową po raz trzeci pokonując Abramowicza. Graczy Czarnych stać było tylko na bramkę kontaktową zdobytą przez Michała Sudoła w doliczonym czasie gry.

Nielba: Wosicki - Poznański, Kotarski, Ignasiński, Mikołajczak (86' Luboński), Figaszewski, Gryszczyński (80' Tomczak), Klawiński (46' Spławski), Loliga, Jakovlejvić (46' Pietrowski), Leśniewski.
Czarni: Abramowicz - Filipe (40' Rejmer), Dorobek, Sudoł, Galuś (66' Adaszek), Flejterski, Tracz, Gancarczyk (69' Kostek), Kononowicz, Wróbel, Burski.
Żółte kartki: Mikołajczak (Nielba).
Czerwona kartka: Loliga (Nielba).