Derby Żar dla Promienia! Gol w 15. sekundzie meczu, a potem gra do jednej bramki. Promień nie dał żadnych szans kuniczanom

Na ten mecz czekali wszyscy w Żarach. Derby to derby i niech się chowają mecze Bundesligi czy innej La Ligi. Pojedynek dwóch odwiecznych rywali dostarczył żaranom większych emocji niż niejeden mecz w Premier League. Problem tylko, że więcej napinki było przed spotkaniem niż w trakcie.

Połowa stadionu nie widziała pierwszej bramki
Gdy sędzia główny Bartosz Migdałek z zegarkiem w ręku dał sygnał do rozpoczęcia spotkania, część kibiców jeszcze wesoło gawędziła na trybunach, Marek Wolak podał piłkę z linii środkowej do Alberta Cipiora, a ten prostopadłym podaniem puścił w uliczkę Jakuba Księżniaka, który bez skrupułów otworzył wynik, a raczej worek z bramkami już w 15. sekundzie meczu. Konsternacja jaka zapanowała wśród fanów Unii i samych zawodników była niemalże namacalna. Gospodarze jakoś nie mogli się otrząsnąć po tym szybkim lewym prostym, a gdy oszołomieni wstawali z desek dostali od Księżniaka drugi cios. Potem gra trochę zwolniła. Kuniczanie próbowali otrząsnąć się szoku i zaczęli śmielej atakować na bramkę gości, zwłaszcza, że szeregi defensywy musiał opuścić Mariusz Hanclich, któremu odnowiła się kontuzja. Po chwili zamieszania Promień uspokoił grę i dowiózł dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Derby Żar dla Promienia! Gol w 15. sekundzie meczu, a potem ...

Dominacja i festiwal strzelecki
Druga połowa to dominacja piłkarzy z Z38. Po bramce w 49. minucie z karnego Marka Wolaka, gospodarze opuścili głowy i chyba pogodzili się z porażką. Wydawało się, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu. I tak się stało. W 72. minucie opanowaniem wykazał się Jędrzej Kononowicz, który ze spokojem wylegującego się na gwoździach fakira strzelił najpierw 4., a potem 3 minuty później 5. gola. W tym momencie trener Promienia dokonał zmian i na boisku pojawili się zmiennicy. Wtedy do gry gości wkradł się chaos co próbowali wykorzystać gospodarze. Najpierw w 75. minucie swój pierwszy i… ostatni strzał oddał Denis Matuszewski. Pierwsza strzelba okręgówki została w sposób pokazowy odcięta od podań Jarosław Gada i Denio mógł się tylko wściekać z bezsilności, że nie może wykorzystać swoich umiejętności snajperskich. Za to drogę do bramki znalazł Piotr Kuś, zdobywając dla Unii honorowego gola. Ostatni na listę strzelców wpisał się Paweł Dzikowicz ustalając wynik spotkania na 6:1 dla Promienia.
Cieszynka zawodników Promienia z kibicami

Wypowiedzi po meczu

Jarosław Gad(Unia Kunice):Mecz rozpoczął się od katastrofalnych błędów w obronie dwie szybko stracone bramki , pokrzyżowały nasze plany na ten mecz, trzeba sobie jasno powiedzieć Promień był drużyną lepszą, bardziej zdeterminowaną, grali prostymi środkami, długa piłka na dwóch napastników, z którymi nasi środkowi obrońcy dziś sobie nie radzili. Napastnicy utrzymywali piłkę na naszej połowie i tam konstruowali akcje, moim zdaniem tym meczem Promień zapewnił sobie awans Uważam, że ten mecz pokazał, że odstawaliśmy pod każdym względem.

Jędrzej Kononowicz(Promień Żary):Spotkanie od początku ułożyło się pod nas, szybko strzeliliśmy 2 bramki i kontrolowaliśmy przebieg spotkania do końca. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na wiele, a my stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji które zmieniliśmy na bramki

Jakub Księżniak(Promień Żary):Mecz od początku pod nasze dyktando,2 szybkie zdobyte bramki ustawiły te spotkanie. Wiedzieliśmy, że jak strzelimy trzecią, to mecz się zakończy. Bardzo nas cieszą zdobyte 3 punkty w derbowym pojedynku szkoda, że nie udało się zagrać na 0 z tylu. Dopisujemy 3 punkty i jedziemy dalej

Konrad Pluta(Unia Kunice):Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, pierwsze 2 szybko stracone bramki ustawiły mecz. Kartki i kontuzje pokrzyżowały nam plany, musieliśmy się wspomagać chłopcami z drugiej drużyny, żeby mieć kogoś na ławce. Dzisiaj Promień był od nas lepszy, zasłużenie wygrał. Czekamy na niedzielę, żeby się zrehabilitować i walczyć do końca sezonu o jak największą ilość punktów i miejsce w tabeli.