MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Kobiet lubuskich zaczął się 1 marca. Były wykłady, stoiska i dużo pozytywnej energii. Na wydarzenie zaprosił LODR | WIDEO, ZDJĘCIA

Wideo
od 12 lat
Na tym Dniu Kobiet można było dowiedzieć się, jak zapanować nad stresem codzienności, pobudzić energię i kreatywność. A na miejscu poznać też inne kobiety, które realizują swoje pasje zawodowo.

Lubuski ODR zorganizował Dzień Kobiet

– Oczywiście, że takie spotkanie dla kobiet to dobry pomysł. Nikogo nie znamy, ale poznamy, cieszymy się, że jesteśmy tutaj – mówiły członkinie Stowarzyszenia Regionu Cigacic. W piątek, 1 marca do Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przyjechało ponad sto kobiet z różnych stowarzyszeń działających na wsiach.
Były stoiska z rękodziełem, regionalnymi produktami, wystawa obrazów Sylwii Gromackiej – Staśko. I dużo wykładów.

Zobacz zdjęcia:

Udany Dzień Kobiet w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku, 1 marca 2024 r.

Dzień Kobiet lubuskich zaczął się 1 marca. Były wykłady, sto...

Kobiety dzielą się energią

O doświadczeniach w tym, jak utrzymać spokój, równowagę i zdrowie czy pobudzić kobiecą energię i kreatywność mówiły zaproszone Lubuszanki. Same przekonały się o tym, jak to realizować i podzieliły się wiedzą.

– Bardzo mi się podoba. Bardzo ciekawe prelekcje. Człowiek słucha i się zastanawia nad sobą – przyznaje pani Wanda, która na spotkanie przyjechała z Przytoku. – Na jednym z wykładów można było dowiedzieć się o tym, że warto o siebie zawalczyć, trzeba czuć, że jest się najważniejszą. Ważne, żeby nie spychać siebie na dalszy plan i żeby nie stresować się tym, czego się nie zrobiło. A ja taka jestem, że ciągle mam do siebie pretensje, że tego, czy tamtego nie zrobiłam, albo cały czas myślę o tym, co było, a to nie jest dobre. To już było i się nie powtórzy. Trzeba zamknąć rozdział – podkreśla pani Wanda.

Uczestniczka spotkania popiera też promowanie aktywności ruchowej. Po opowieści o znaczeniu jogi dla zdrowia zastanawia się, czy nie wrócić do tych ćwiczeń. – Chodzę dużo na spacery, ostatnio z pieskiem. Na pewno wszelki ruch jest bardzo zdrowy – zapewnia.

Prezeska Stowarzyszenia Regionu Cigacic dodaje, że spotkanie jest okazją do poznania właścicieli lokalnych firm, a ich historie to przykłady tego, jak pasję może być pracą. – Można nowych ludzi poznać, nauczyć się nowych pomysłów. Dowiedzieć się, co ludzie robią na swoich wsiach. Tutaj jest bardzo dużo fenomenalnych osób. Koleżanka kupiła sobie piękną biżuterię, którą wykonuje pani, która ma winnicę – zachwala Barbara Pilarz.

Lubuska Rada Kół Gospodyń Wiejskich wspiera kobiety

Lubuski ODR zaprosił panie na Dzień Kobiet na tydzień przed świętem, aby nie pokryły się terminy i mogły korzystać z różnych możliwości udziału w wydarzeniach.

Członkinie kół gospodyń miały okazję porozmawiać z braffiterką o doborze biustonosza. Inna z zaproszonych ekspertek radziła, jak dobrać fryzurę i kolor do wieku. Można było poznać siostry, które zajmują się artystycznym szyciem, właścicieli winnic, pasiek i wielu innych.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dzień Kobiet lubuskich zaczął się 1 marca. Były wykłady, stoiska i dużo pozytywnej energii. Na wydarzenie zaprosił LODR | WIDEO, ZDJĘCIA - Sulechów Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto