Finał pucharu Polski na szczeblu podokręgu żagańskiego dla Raptusa Dzikowice!

Małgorzata Fudali Hakman
W środę, 16 czerwca, na stadionie Arena w Żaganiu, został rozegrany mecz finałowy pucharu Polski na szczeblu podokręgu żagańskiego.

W pojedynku o to trofeum zmierzyły się dwie B-klasowe drużyny. Po 90 minutach gry lepsi okazali się zawodnicy Raptusa Dzikowice, którzy pokonali Fiamp Iskrę Wymiarki 3:1. Bramki strzelili dla Raptusa: Patryk Szczapx2 i Cyprian Żuberek, dla Iskry honorowego gola zdobył Adrian Idźkiewicz.

Wynik meczu mógłby być jeszcze wyższy, ale w pierwszej połowie późniejsi tryumfatorzy nie wykorzystali dwóch ewidentnych rzutów karnych. Iskra w drugiej części spotkania grała w dziesiątkę, ponieważ w ostatniej minucie pierwszej części, arbiter Paweł Horożaniecki ukarał zawodnika z Wymiarek, Andrzeja Bielę, czerwoną kartką za kopniecie przeciwnika w brzuch.

Fragmenty spotkania Raptus Dzikowice-Fiamp Iskra Wymiarki

Poza tym incydentem i odpaleniem przez kibiców rac na stadionie wiało wszechobecną nudą i pojedynek nie należał do porywających widowisk. Może dlatego zgromadzeni na trybunach działacze LZPN na czele z prezesem Skowronem odpuścili sobie w drugiej połowie oglądanie tego, co działo się na murawie i na trybunach pojawili się dopiero pod koniec meczu, żeby wręczyć puchar zwycięzcom.