Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grzechy kierowców. Też tak robicie? Dostaniecie mandat!

(red.)
Najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach jest brawura i nieostrożna jazda. Rzadziej mówi się o „pośrednich” czynnikach, które rozpraszają kierowców lub same stwarzają niebezpieczeństwo wewnątrz auta. Warto zachować ostrożność zarówno na miejscu prowadzącego, jak i pasażera i pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, jakie powinny panować w pojeździe.

Polscy kierowcy mają na sumieniu wiele grzechów związanych z prowadzeniem auta. Ich przewinienia odzwierciedlają policyjne statystyki – w 2018 roku na polskich drogach miało miejsce niemal 31,7 tys. wypadków. Taki wynik plasuje Polskę w niechlubnej czołówce państw z największą liczbą incydentów drogowych.

- To, co dzieje się wewnątrz samochodu ma ogromne znaczenie. Kierowcy i pasażerowie powinni zwracać uwagę na pewne zachowania, które mogą narazić podróżujących na przykre konsekwencje. W ramach akcji „Bezpieczna autostrada – to dziecinne proste”, chcemy edukować Polaków, jakie przewinienia należy wyeliminować, szczególnie na autostradach, gdzie rozwijane prędkości są znaczne, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Agata Gajos z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach jest brawura i nieostrożna jazda. Rzadziej mówi się o „pośrednich” czynnikach, które rozpraszają kierowców lub same stwarzają niebezpieczeństwo wewnątrz auta. Warto zachować ostrożność zarówno na miejscu prowadzącego, jak i pasażera i pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, jakie powinny panować w pojeździe. Polscy kierowcy mają na sumieniu wiele grzechów związanych z prowadzeniem auta. Ich przewinienia odzwierciedlają policyjne statystyki – w 2018 roku na polskich drogach miało miejsce niemal 31,7 tys. wypadków. Taki wynik plasuje Polskę w niechlubnej czołówce państw z największą liczbą incydentów drogowych. - To, co dzieje się wewnątrz samochodu ma ogromne znaczenie. Kierowcy i pasażerowie powinni zwracać uwagę na pewne zachowania, które mogą narazić podróżujących na przykre konsekwencje. W ramach akcji „Bezpieczna autostrada – to dziecinne proste”, chcemy edukować Polaków, jakie przewinienia należy wyeliminować, szczególnie na autostradach, gdzie rozwijane prędkości są znaczne, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Agata Gajos z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. 123 rf/Canva
Najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach jest brawura i nieostrożna jazda. Rzadziej mówi się o „pośrednich” czynnikach, które rozpraszają kierowców lub same stwarzają niebezpieczeństwo wewnątrz auta. Warto zachować ostrożność zarówno na miejscu prowadzącego, jak i pasażera i pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, jakie powinny panować w pojeździe. Polscy kierowcy mają na sumieniu wiele grzechów związanych z prowadzeniem auta. Ich przewinienia odzwierciedlają policyjne statystyki – w 2018 roku na polskich drogach miało miejsce niemal 31,7 tys. wypadków. Taki wynik plasuje Polskę w niechlubnej czołówce państw z największą liczbą incydentów drogowych.
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Grzechy kierowców. Też tak robicie? Dostaniecie mandat! - Gazeta Lubuska

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto