Horror z happy endem w Żaganiu. Po emocjonującym meczu Sobieski pokonał Chrobrego w tie breaku

Po wygranej z Ikarem Legnica Sobieski Arena Żagań musiał przymusowo pauzować z powodu wykrytego koronawirusa w ekipie Volley Jelcz-Laskowice. Do meczu z Chrobrym Głogów ekipa z Żagania szykowała się więc 2 tygodnie, bo rywal przecież nie byle jaki, a na pewno jeden z kandydatów do awansu.

Fragment meczu

Chyba to długie oczekiwanie źle wpłynęło na podopiecznych Krzysztofa Dobka, bo pierwszy set nie mogą zaliczyć do udanych. Goście szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca wygrywając 25:17. W drugim secie wojskowi w końcu postawili się przyjezdnym i wygrali na przewagi. W trzecim zaciętym secie Sobieski musiał uznać wyższość przeciwnika, ale przyparty do muru pewnie wygrał czwartą odsłonę. Największe emocje i nerwy rządziły zawodnikami w tie breaku. Walka toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi. Przy stanie 16:16 nerwy puściły siatkarzom obu drużyn i sędzina wykluczyła dwóch najbardziej krewkich zawodników, po jednym z każdego zespołu. Okazało się, że bardziej opanowani są gospodarze i to oni wygrali 18:16 i mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

- Źle weszliśmy w mecz, dlatego pierwszy set jest do zapomnienia. Potem mecz był bardzo wyrównany, ale to król Sobieski pokonał króla Chrobrego-stwierdził Artur Chaberski, drugi trener Sobieskiego.

WKS Sobieski Arena Żagań- SPS Chrobry Głogów 3:2(17:25, 26:24, 21:25, 25:19, 17:15)