IMPREZY W LUBUSKIEM. Koncerty, targi, wystawy. Nie macie jeszcze planów na weekend? Sprawdźcie koniecznie, co dzieje się w Lubuskiem!

red
Kasia Nosowska wystąpi 1 piątek, 24 maja w Zielonej Górze. Koncert rozpocznie się o godz. 21.30. Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Weekend w Lubuskiem można spędzić naprawdę ciekawie. Zielona Góra stanie się taneczną stolicą Polski, do Nowej Soli zjadą biegacze, a Mierzęcinie w pałacu kolejne Święto Konia. To oczywiście nie wszystkie wydarzenia, jakie będą odbywać się od piątku do niedzieli w naszym województwie.

IMPREZY W Zielonej Górze

Milonga, czyli wieczór ze zmysłowym tangiem
Sobotnia impreza rozpocznie się o 19.00 lekcją tanga dla początkujących (poprowadzi ją Krzysztof Kociński). Podczas milongi ok. godz. 22.30 - pokaz tanga w wykonaniu mistrzowskiej pary Moniki Wydrowskiej i Ryszarda Musiała ze Szczecina. W sobotę w godz. 10.30-14.00, a w niedzielę w godz. 11.00-15. 30 w Studio Dance Club odbędą się warsztaty tanga z Moniką i Ryszardem.
* Studio Dance Club, ul. Dąbrowskiego 41E, sobota, 19.00, parkietowe: 25 zł.
(HAK)

Zaśpiewa nam bard Janusz Reichel
Ten poeta i muzyk zaistniał na scenie w latach 80. XX wieku. W najnowszych utworach bardzo czytelnie odnosi się do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.
* JazzKino, ul. Sobieskiego, piątek, 20.00, bilety: 15 zł
(HAK)

Bawimy się na festynie i wspomagamy parafialne hospicjum
Festyn Parafialno-Osiedlowy na terenie parafii pw. św. Józefa Oblubieńca przy ul. Prostej rozpocznie się w sobotę o 11.00. W pełnym atrakcji dla całych rodzin programie m.in.: występy wokalistek z kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UZ, Studia Piosenki Rezonans z Domu Harcerza, koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Budowlanych, pokazy zumby, tańca, baletu, konkursy, loteria, dmuchaniec, malowanie twarzy, wóz strażacki, paint ball. Będzie można wesprzeć parafialny Ośrodek Integracji Społecznej - Hospicjum.
* Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca, ul. Prosta, sobota, 25 maja, 11.00, wstęp wolny.
(HAK)

Orkiestra Dęta Zastal da koncert promenadowy
W sobotę na scenie letniej Filharmonii Zielonogórskiej - kolejny koncert promenadowy Orkiestry Dętej Zastal. Zielonogórski zespół gra nam już ponad 70 lat, a w bogatym repertuarze ma hity muzyki rozrywkowej, filmowej, motywy ze słynnych musicali.
*Scena letnia Filharmonii Zielonogórskiej, sobota, 25 maja, 16.00, wstęp wolny.
(hak)

Obrazy symfoniczne w Filharmonii Zielonogórskiej
Wirtuoz gry na skrzypcach Piotr Pławner będzie solistą dzisiejszego koncertu „Obrazy symfoniczne” w Filharmonii Zielonogórskiej. W programie: Mona Lisa Gioconda L. Różyckiego, Koncert skrzypcowy e-moll F. Mendelssohna - Bartholdy’ego, Poematy symfoniczne: Wyszehrad, Z czeskich lasów i łąk, Wełtawa B. Smetany. Orkiestrą FZ będzie dyrygował Zygmunt Rychert.
* Filharmonia Zielonogórska, piątek, 24 maja, 19.00, bilety: 35/40 zł
(HAK)

Czy tym razem zaskoczą nas artyści z Azji?
Galeria BWA zaprasza na doroczną odsłonę cyklu Asia Live! - prezentującego sztukę performansu z Azji. Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone twórczości artystów i artystek z Singapuru, który jest centrum sztuki performansu w południowo-wschodniej Azji. Pokazy i wykłady - w piątek i w sobotę. Artyści: Ezzam Rahman, Nicole Phua, Natasha Wei, Justin Lee. Kurator: Waldemar Tatarczuk.
*Galeria BWA, piątek, sobota, 24-25 maja, 19.00. Wstęp wolny!
(hak)

Aktorzy z filmu „Kurier” gwiazdami 15. Festiwalu FrankoFilm
Patrycja Volny i Philippe Tłokiński, którzy zagrali w wojennym dramacie Władysława Pasikowskiego - „Kurier”, to goście honorowi 15. Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm. Jak informuje Laurent Vavon, organizator imprezy, która potrwa do niedzieli, w Lubuskim Teatrze zobaczymy 45 startujących w konkursie francuskojęzycznych filmów krótkometrażowych. Pokaz „Kuriera” i spotkanie z aktorami - w piątek o 20.00. Gala w sobotę o 19.00.
* Lubuski Teatr, piątek, sobota, niedziela, na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
(hak)

Dzień Matki w Ogrodzie Botanicznym
Nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak ruch na świeżym powietrzu. Joga na trawie, w otoczeniu niepowtarzalnej przyrody Ogrodu Botanicznego, z szklanką lemoniady i zdrowym deserem będzie wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu ze swoją mamą.
-Zapraszamy wszystkie mamy i wielbicielki aktywnego spędzania wolnego czasu w sobotę 25 maja 2019 do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze na DZIEŃ MATKI i JOGĘ Z PODWIECZORKIEM NA TRAWIE. Zapewniamy dwie lekcje Pilatesa i Jogi (dla każdego) oraz pyszny poczęstunek. Zajęcia poprowadzą instruktorki z Fitness&Spa Gregor. Ze sobą proszę zabrać wygodny strój, matę, pozytywną energię i uśmiech - informują organizatorzy.
* Ogród Botaniczny godz. 13.-15.00. Wstęp: 2 zł dorośli, 1 zł dzieci

Sąsiedzkie Sprzątanie Lasu
- Każdego, kto chce mieszkać w czystym lesie częstujemy kiełbaską, słodką niespodzianka, napojem. Wystarczy podczas sprzątania przynieść worek śmieci zebranych w naszym lesie, dla najmłodszych pomocników dodatkowo dyplom. Zapewniamy worki na śmieci + rękawiczki - informują organizatorzy i zachęcają do sobotniego sprzątania lasu.
* Zielona Góra, os.Czarkowo, skrzyżowanie ul. Projektantów z ul. Apartamentową przy lesie, sobota godz. 11.00 - 15.00.

LFA1 2019: Wataha Zielona Góra - Towers Opole
Już 25 maja Wataha Zielona Góra rozegra ostatnie spotkanie domowe rundy zasadniczej. Tym razem podejmujemy Towers Opole. Opolanie, podobnie jak nasza Wataha, są w tym roku beniaminkiem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obie drużyny walczyć będą o wywalczenie korzystnej pozycji w tabeli i wejście do rundy playoff.
* Boisko, ul. Botaniczna 66, 25 maja o godz. 12:00, wstęp wolny
Dzień Matki z grupą Czerwony Tulipan w Lubuskim Teatrze
W niedzielę w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze wystąpi zespół Czerwony Tulipan, który wywodzi się z Krainy Łagodności - śpiewa piosenki poetyckie, kabaretowe. … Zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy - piosenki artystyczne - czytamy o repertuarze Czerwonego Tulipana, który powstał w Olsztynie w 1985 roku, a współpracował m.in. z Kabaretową Sceną Trójki.
* lLubuski Teatr, niedziela, 26 maja, 18.00, bilety: 60 zł
(HAK)

LemON gwiazdą 11. edycji ogólnopolskiego festiwalu FUMA
28 młodych wokalistów (wybranych przez radę artystyczną spośród 136 zgłoszonych) weźmie udział w piątkowych koncertach konkursowych 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA. W sobotę - Gala. Gwiazdą będzie zespół LemON z Igorem Herbutem przy mikrofonie.
* Aula UZ, ul. Podgórna, piątek: 16.00, 18.00 - koncerty konkursowe; sobota, 19.00 - gala, bilety: 50 zł
(HAK)

Tancbuda Challenge 2019 : Ponad 1.300 tancerzy opanuje nasze miasto
Tancbuda Challenge 2019 to dwudniowa impreza, w której wystąpi 1.300 tancerzy z różnych krajów, a sędziami będą prawdziwi mistrzowie. Zielona Góra w sobotę i niedzielę stanie się taneczną stolicą Polski. I przyciągnie najlepszych zawodników hip - hop, house czy breaking. A to za sprawą Tancbuda Challenge. Warto przyjść zwłaszcza na galę, którą zaplanowano w niedzielę, 26 maja, o godzinie 18.00 w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zielonej Górze.
- Wstęp wolny! Wystąpią nie tylko laureaci w poszczególnych kategoriach, ale także sędziowie- zachęca Filip Czeszyk, organizator Tancbuda Challenge, miejski radny, tancerz, choreograf.
Impreza z roku na rok się rozrasta. Dwa lata temu na pierwszą edycję Tancbuda Challenge (z ang. wyzwanie - dop. red) - ogólnopolski turniej street dance`owy przyjechało 500 tancerzy, rok temu prawie tysiąc. W tym roku zgłosiło się już ponad 1.300. Nie tylko z całej Polski, ale także Niemiec, Czech, Rosji, Ukrainy, Łotwy czy Norwegii.
- Dzięki temu, że są tam dwie sale, będzie można przeprowadzić turniej jednocześnie w dwóch miejscach - podkreśla Radosław Blonkowski, znany jako Rademenez. Jak dodaje F. Czeszyk, sędziowie to najwyższa półka światowa, są niezwykle wszechstronni - wszyscy potrafią pracować z grupami, a jednocześnie to mistrzowie tzw. freestylu. Dla uczestników to bardzo ważne.
(kali)

Bachanalia 2019: Nosowska, O.S.T.R
Ostatnie dni studenckiej imprezy w Zielonej Górze. W piątek bawimy się na stadionie przy ul. Wyspiańskiego.
24 MAJA – PIĄTEK
· 16:00 Bachanaliowy turniej integracyjny unihokeja, Hala Sportowa UZ, ul Szafrana 6
· 16:00 Bachanaliowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego, Mała sala gimnastyczna ul. Podgórna 50 bud. A0
· 17:15 KONCERTY : TED NEMETH, O.S.T.R., NOSOWSKA, DJ HAZEL & DRUM

I Wielki Bieg „ Pokonać Raka”
Bieg "Pokonać raka!" odbędzie się w sobotę 25 maja. Start o godzinie 13.00 przed Urzędem Marszałkowski. Meta przy Filharmonii Zielonogórskiej. Uczestnicy do pokonania będą mieli ok. 5 km (2 okrążenia)
W wydarzeniu może brać udział każdy. Osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodzica/opiekuna prawnego na uczestnictwo. Zapisy dokonywane są drogą elektroniczną i potrwają do 23 maja. ZAPISZ SIĘ NA BIEG>>> wypełnij formularz
Każdy z uczestników otrzyma oryginalny medal pamiątkowy.

Bieg dziecięcy - Biegiem do Unii Europejskiej w Zielonej Górze. Moc atrakcji i sportowa rywalizacja
Już w sobotę, 25 maja w Parku Tysiąclecia odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie. Z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Stowarzyszenie Centrum Metamorfoz wraz z Everest Fitness i CrossFit 8K48 organizują w Zielonej Górze bieg dziecięcy pod nazwą "Biegiem do Unii Europejskiej". Na bieg zapisało się blisko 300 najmłodszych miłośników aktywnego stylu życia.
Zapisy są już zamknięte, jednak warto przyjść do Parku Tysiąclecia, aby pokibicować wszystkim uczestnikom. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00-13.00

Szprotawa
De Włoders zaśpiewają pięknie dla mam
To będzie koncert pod hasłem „Wszyscy mamy Mamy, więc dla Mam śpiewamy”. A wykonawcami piosenek będą artyści skupieni pod szyldem De Włoders. Muzycy przygotowali specjalny repertuar!
*Szprotawski Dom Kultury, niedziela, 26 maja, 16.00, wstęp wolny.
(HAK)

Łęknica/Bad Muskau
W sobotę Święto Parku Mużakowskiego
Na łące przy wejściu do parku (strona polska) będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, przyrodniczych i historycznych, animacjach oraz różnych zabawach, które przygotowano przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi. Goście - jak co roku - będą mogli skosztować miejscowych produktów i potraw. Będą kramy z unikatowym i oryginalnym rękodziełem. Na tarasie Domu Angielskiego goście obejrzą inscenizację teatralną „Za siedmioma wiekami”, posłuchają muzyki na żywo oraz spróbują lokalnych wypieków. Spacerowicze spotkają na ścieżkach muzyków-solistów. W niemieckiej części parku goście będą mogli wziąć udział w koncercie sygnalistów myśliwskich, odpocząć w zamkowej kawiarence, zwiedzić stary browar książęcy w Bad Muskau. Park jest na Liście światowego dziedzictwa UNESCO
* Park Mużakowski, sobota, 25 maja, 12.00-19.00, wstęp wolny.
(HAK)

Imprezy w Nowej Soli
Kresowe reminiscencje
W Galerii pod Tekstem odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Beatą Halicką z UAM w Poznaniu i bohaterem jej najnowszej książki „Życie na pograniczach” - prof. Zbigniewem Anthonym Kruszewskim, (ur. 1928), harcerzem, powstańcem, emigrantem, wiceprezesem Polonii w USA. Wcześniej prof. Halicka w nowosolskiej bibliotece prezentowała książkę „Polski Dziki Zachód” - o przymusowej emigracji i kulturowym oswajaniu Nadodrza.
*Biblioteka Miejska, ul. Bankowa, piątek, 18.00, wstęp wolny.
(EGJ)

Półmaraton Solan
36. Półmaraton SOLAN im. Romana Terlikowskiego to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Wystartuje 25 maja w Nowej Soli. Z tego powodu w mieście wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.
Podobnie jak w roku ubiegłym, start i meta znajdować się będą na Al. Wolności w Nowej Soli. Trasa składać się będzie z dwóch pętli. Biuro zawodów zorganizowane będzie w Restauracji "Nadodrzański Dwór" natomiast dekoracja na scenie ustawionej w "Parku Krasnala". Impreza potrwa w godz. 10.00-15.00.

Kożuchów
Dni Ziemi Kożuchowskiej i Turniej Rycerski
W ten weekend - 43. Dni Ziemi Kożuchowskiej i XXIII Turniej Rycerski. Będzie korowód rycerski, występy, warsztaty rzemiosł dawnych i wiele innych atrakcji. W piątek - sesja naukowa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej - Dzieje miejscowości ziemi kożuchowskiej w Czciradzu (11.00). Z Rynku wystartuje wyścig kolarski Bałtyk - Karkonosze Tour (13.00). Będzie też II Bieg Rycerski (godz. 19.00). W sobotę odbędzie się Turniej Rycerski (12.00 - 23.00), a w niedzielę Festyn Rodzinny (od 13.30).
*Fosy, ul. Spacerowa i Chopina - sobota, ul. Spacerowa - niedziela.
(EGJ)
Sława
Impreza rodzinna
Będą występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, gastronomia loteria fantowa. Nagrody: pielgrzymka do Medjugorie, kurs prawa jazdy kat. B, tablet.
* Plac przy SP, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego, niedziela, godz. 15.00-20.00
(EGJ)

Dobiegniew/Mierzęcin
Święto Konia: sport i zabawa

Pałac Mierzęcin zaprasza nie tylko fanów koni i sportów jeździeckich. Od lat Święto Konia zapewnia rozrywkę całym rodzinom. GL ma patronat medialny nad imprezą. W niedzielę po raz 17. odbędzie się mierzęcińskie Święto Konia. Już rano zacznie się „jeździecka” odsłona imprezy, czyli Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody (klasa mini LL, LL, L towarzyska) i regionalne zawody w skokach przez przeszkody (klasa L). Start zawodów już o 8.00.
17. Święto Konia oficjalnie zacznie się w samo południe. Potem w programie są Regionalne zawody w skokach przez przeszkody klasa P (o 12.45), a po krótkiej przerwie w programie jest pokaz kulinarny szefa kuchni Pałacu Mierzęcin i zabawy dla dzieci (po 14.00). Oba punkty programu to już stały element Święta Konia.
Regionalne zawody w skokach przez przeszkody klasa N (Grand Prix) zaczną się o 14.30, a o 16.00 - bardzo widowiskowe i cieszące się ogromnym zainteresowaniem VI Mierzęcińskie zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi. Uczestnicy zapewniają widzom emocjonujące widowisko niczym z filmów. W programie 17. Święta Konia jest jeszcze pokaz pod hasłem: Siła kontra Zwinność - starcie dużych i małych koni, o 18.00 - finał imprezy.
Święto Konia w Mierzęcinie od lat przyciąga nawet kilka tysięcy widzów. To atrakcja nie tylko dla fanów koni i sportów jeździeckich, ale też okazja, żeby zobaczyć i zwiedzić piękny kompleks pałacowy (neogotycki, podniesiony z ruin), otoczony rozległym parkiem, z winnicą, winiarnią, położony w malowniczej dolinie Strugi Mierzęckiej. Jeśli tylko pogoda dopisze, warto zwiedzić okolicę.
(Aleksandra Szymańska)

Tak było podczas Święta Konia w 2017 roku

Glisno
Targi Rolnicze Glisno 2019
Targi potrwają dwa dni. Rozpoczynają się w sobotę, 25 maja o godz. 9.00, a zakończą w niedzielę o 17.00. Odbędą się przed pałacem w Gliśnie. Wystawa zwierząt hodowlanych, kiermasze ogrodnicze i pszczelarskie, stragany z produktami regionalnymi, konkursu, występy zespołów to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

Imprezy w Gorzwie Wlkp.
Festiwal DYM to muzyka, sztuka i...
- Z przyjezdnymi artystami wybierzemy się na poszukiwanie inspiracji z naszego miasta, które posłużą nam do wspólnej pracy z dźwiękiem - mówią organizatorzy. W piątek festiwal rozpocznie się w Muzeum przy ul. Warszawskiej. O 19.00 odbędzie się prelekcja Roberta Piotrowskiego, o 19.30 wystąpi Sebastian Milewski, a o 20.00 Witold Wawrzon. Później DYM przenosi się do Sejfu (ul. Jagiełły 11): 21.30, koncert Pawła Sztamburskiego. 22.00, koncert Deadly Friend, a na koniec afterparty. W sobotę festiwal rozpocznie się w Sejfie. Program: 16.00-19.00, otwarcie wystawy Hani Piosik; 20.30-21.00, koncert Jano Doe; 21.00-21.30, koncert John Lake. Później impreza przenosi się do sąsiedniego Magnet OffOnu: 22.00-23.00, Altimet Densa; 23.00-0.00, Młyn; 0.00-1.00, Bartek Kujawski; 1.00-2.00, Sara Monica; 2.00-3.00, Navmort; 3.00-4.00, Fabian.
*Muzuem, Sejf, MagnetOffOn,piątek, sobota, wstęp wolny
(sndr)

Festyn „Nad Kłodawką” i Bieg Żakowski
Młodzieżowy Klub Sportowy Puszkin zaprasza na festyn rekreacyjno-sportowy „Nad Kłodawką” oraz XXVI Bieg Żakowski im. Jerzego Cwojdzińskiego. W samo południe już po raz dwudziesty szósty wystartuje pięciokilometrowy Bieg Żakowski, ale festyn rozpocznie się o godz. 10.00. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są elektronicznie pod adresem: bieg.ilo.gorzow.pl oraz w sobotę w sekretariacie zawodów od godz. 9.30. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Będą m.in. zabawy rekreacyjno-sportowe dla najmłodszych, biegi dla dzieci (zapisy na miejscu, podczas festynu), występy muzyczne i taneczne, grochówka ze szkolnej kuchni polowej. GL objęła patronatem to wydarzenie.
*Boisko sportowe przy I LO, ul. Puszkina, sobota, od godz. 10.00. Wstęp wolny!
(sndr)

FurmanKa rusza w miasto!
W piątek rozpocznie się ósma edycja FurmanKi. Na godz. 10.00 zaplanowano warsztaty dla szkół. O godz. 16.00 na ulicach Zawarcia i Śródmieścia będzie można podziwiać happening Marcina Ciężkiego. O godz. 18.00 w Klubie Kultury Jedynka odbędzie się oficjalne rozpoczęcie festiwalu, a o 20.00 w Jazz Clubie wystąpi Jan Kondrak. Program na sobotę: 13.00-15.00, akcja plenerowa w Santocku; 17.00, „Poezja na Fali” na bulwarze; 18.00, happening plastyczny na Kwadracie; 20.00, Klub Kultury Jedynka, monodram Caryl Swift.
*Gorzów, piątek i sobota. Udział darmowy.
(sndr)

Wideo

Materiał oryginalny: IMPREZY W LUBUSKIEM. Koncerty, targi, wystawy. Nie macie jeszcze planów na weekend? Sprawdźcie koniecznie, co dzieje się w Lubuskiem! - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3