Wybierz region

Wybierz miasto

  Azyl

  Kino Pionier
  Żary, ul. Podchorążych/30, +48 68 374 01 03

  13:00 Środa, 24 maja

  • Brak informacji o cenie

  To jedna z takich historii, o ktore kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, ktora wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspolnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydow. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektorzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśrod Narodow Świata.

  Scenariusz filmu powstał w oparciu o wstrząsającą książkę Diane Ackerman „Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo”.

  O samej Antoninie mowiono, że była nie tylko piękną kobietą, ale także mądrym, dobrym, odważnym człowiekiem, ktory dobro innych stawiał nad własne bezpieczeństwo. W roli Antoniny zobaczymy dwukrotnie nominowaną do Oscara Jessicę Chastain. W pozostałych rolach m.in.: Johan Hendelbergh (w roli Jana Żabińskiego) i Daniel Bruhl.

  Czas trwania:
  126
  Gatunek:
  biograficzny
  Reżyseria:
  Niki Caro
  Scenariusz:
  Angela Workman
  Obsada:
  Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh, Michael McElhatton, Timothy Radford, Efrat Dor, Iddo Goldberg, Shira Haas
  Data premiery:
  2017-03-24
  Kraj produkcji:
  USA
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]