Wybierz region

Wybierz miasto

  Druga strona muru

  Kino Pionier
  Żary, ul. Podchorążych/30, +48 68 374 01 03

  16:00 Piątek, 8 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Lata 70, XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru, zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźcow, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rowieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują rownież wspolny język z Hansem, ktory, tak jak oni, jest uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, ktorzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec? „Druga strona muru” to trzeci pełnometrażowy film uznanego niemieckiego reżysera Christiana Schwochowa, w ktorym fenomenalną kreację stworzyła Jordis Triebel. Za rolę Nelly nagrodzono ją na festiwalach filmowych w Montrealu i Seattle oraz przyznano jej niemieckiego Oscara. Schwochow we wnikliwy sposob opowiada o nie tak odległej przyszłości, odsłaniając jednocześnie wiele prawdy na temat teraźniejszości. Wirtuozerski popis aktorski całej obsady filmu, w tym polskiej aktorki Anny Antonowicz („Nightwatching”, „Jeszcze raz”), sprawia, że film zyskuje uznanie publiczności i krytykow filmowych na całym świecie.

  Czas trwania:
  102
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Christian Schwochow
  Scenariusz:
  Heide Schwochow
  Obsada:
  Jördis Triebel, Tristan Göbel, Alexander Scheer, Jacky Ido, Anna Antonowicz, Ryszard Ronczewski, Andreas Nickl, Carlo Ljubek
  Muzyka:
  Lorenz Dangel
  Data premiery:
  2015-04-17
  Kraj produkcji:
  Niemcy
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]