Wybierz region

Wybierz miasto

  Renata Przemyk

  Rynek w Żarach
  Żary, ul. Kaczy Rynek/

  19:00 Czwartek, 3 maja

  • Wstęp wolny

  Renata Przemyk:
  Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. W wyniku tychże inspiracji pod koniec 1989 roku powstał zespoł „Ya Hozna” i płyta pod tym samym tytułem, jednak działalność tego awangardowego zespołu wygasa po roku i Renata rozpoczyna karierę solową.
  Wydaje kolejne płyty: „Mało zdolna szansonistka” (1992), „Tylko kobieta” (1994), „Andergrant” (1996), „Hormon” (1999), „Blizna” (2001), „Balladyna” (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazuje się kompilacja najciekawszych piosenek zatytułowana „The best of”. W 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke.
  Większość jej płyt uzyskało status złotych. Rok 2009 był szczegolnym dla Renaty Przemyk – jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Ukazała się płyta Renaty „Odjazd”. Rok 2010 r. to płyta „Panienki z temperamentem”, na ktorej Renata wspolnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panow”.
  2012 rok to kolejna płyta Renaty Przemyk AKUSTIK TRIO będąca studyjnym zapisem akustycznego materiału koncertowego Artystki. W 2014 r. ukazała się najnowsza, autorska płyta Renaty „RZEŹBA DNIA”. W tym samym roku przypadło XXV lecie tworczości artystycznej Artystki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]