Wybierz region

Wybierz miasto

  Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

  Sala widowiskowa "Luna" Żarskiego Domu Kultury
  Żary, ul. Stefana Okrzei/35, +48 68 374 37 44

  19:00 Piątek, 27 października

  • 30zł

  Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa:
  Sławek Wierzcholski – najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu ponad 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, ktorymi można by obdzielić znacznie większe grono artystow. Ponad dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Tysiące koncertow w Polsce i Europie, a nawet w Zimbabwe! Zespoł wykreował własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będącym fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.
  Rok 2012 był rokiem jubileuszowym zespołu Nocna Zmiana Bluesa – z tej okazji wydali płytę zatytułowaną po prostu „30”. Album składa się z płyty CD i DVD. Płyta CD zawiera 24 utwory audio – w większości, najciekawsze utwory z wcześniejszych kilkunastu płyt – są to głownie nagrania Sławka z Nocną Zmianą Bluesa, ale też z jazzmanami, muzykami ludowymi, rockowymi i bluesmanami. Najnowsza płyta „Matematyka serc” ukazała się w lutym 2014.
  Grają już od 33 lat... ale według bluesowych kanonow to dopiero... początek środka muzycznej drogi. Nocna Zmiana Bluesa dopiero rozwija skrzydła! Promieniując energią i radością grania, z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, ktorej udziela się pozytywna atmosfera ich koncertow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, jak wygląda praca kelnera w czasie pandemii? Sprawdź [QUIZ]