Wybierz region

Wybierz miasto

  Spirituals Singers Band

  Parafia Wniebowzięcia N.M.P
  Żary, ul. 11 Listopada/30

  19:00 Czwartek, 16 lutego

  • Wstęp wolny

  Spirituals Singers Band:
  Zespoł powstał we Wrocławiu w 1978 roku. Zespoł założył i od początku nim kierował wrocławski kompozytor - Włodzimierz Szomański (zmarł w 2014).
  Trzydziestopięcioletni okres istnienia zaowocował pokaźną ilością koncertow w Polsce i za granicą, obecnością na wielu renomowanych festiwalach (Jazz Jamboree, Złota Tarka, Festiwal Piosenki w Sopocie, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Choralistyki Jazzowej), udziałem w wielu produkcjach telewizyjnych i realizacjach teatralnych, a także dość pokaźną dyskografią. Spirituals Singers Band został obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. za dokonania artystyczne uhonorowany został nagrodą im. Vacka - Wacka Kisielewskiego, przez tygodnik Jazz Forum mianowany tytułem najlepszej polskiej jazzowej grupy wokalnej oraz nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz 2000".
  Przez tak długi okres działalności przez zespoł przewinęło się kilkudziesięciu muzykow. Część z nich wspołpracuje ze znanymi zespołami w kraju i za granica.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, jak wygląda praca kelnera w czasie pandemii? Sprawdź [QUIZ]