Wybierz region

Wybierz miasto

  Tanna

  Kino Pionier
  Żary, ul. Podchorążych/30, +48 68 374 01 03

  19:00 Wtorek, 5 września

  • Brak informacji o cenie

  Akcja fabularnego debiutu uznanych dokumentalistow, Bentleya Deana i Martina Butlera, rozgrywa się na jednej z wysp Oceanii, tytułowej Tannie. Nakręcona z udziałem rdzennych mieszkańcow z plemienia Yakel opowieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

  Atmosferę tego przejmującego dramatu o zakazanej miłości i wielkich namiętnościach, rozgrywającego się w tropikalnych warunkach, podgrzewa dodatkowo ukazywany w filmie krater czynnego wulkanu. Głowna bohaterka, Wawa, zostaje oddana sąsiedniemu plemieniu. W rezultacie nie może poślubić chłopaka, ktorego kocha. Zakochani buntują się, w porywie szaleńczej miłości, przeciw odwiecznym regułom i zakazom stojącym na straży wielowiekowej tradycji, a ich gwałtowny sprzeciw pociągnie za sobą drastyczne konsekwencje. Reżyserzy spędzili wśrod mieszkańcow wyspy ponad siedem miesięcy, dokładnie poznając ich obyczaje, i wraz z nimi pracowali nad scenariuszem osnutym wokoł autentycznych wypadkow. W rezultacie powstał wyjątkowy film o miłości „do utraty tchu”, ktory nie kolonizuje i nie zawłaszcza obcej kultury, a przygląda się jej z pokorą i zrozumieniem.

  Czas trwania:
  104
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Martin Butler, Bentley Dean
  Scenariusz:
  Martin Butler, Bentley Dean, John Collee
  Obsada:
  Mungau Dain, Marie Wawa, Marceline Rofit, Charlie Kahla, Albi Nangia
  Data premiery:
  2017-09-01
  Kraj produkcji:
  Australia, Vanuatu
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]