Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem - Żabka

  Żarski Dom Kultury
  Żary, ul. Wrocławska/7, +48 68 374 24 13

  17:00 Sobota, 21 października

  Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrow poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucja kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w ktorych nie ma teatru instytucjonalnego.
  Teatr objazdowy to także doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru.

  JEDZIEMY Z TEATREM!
  Żary
  21.10.2017 godz.17.00
  Żarski Dom Kultury

  Żabka
  Reżyseria: Fabrizio Montecchi (Włochy)
  Teatr Animacji w Poznaniu

  Żabka wraz z przyjaciołmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

  Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, ktorą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach - ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

  Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjacioł, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mowiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, ktorzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczegolności o tych, ktorzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

  Te krotkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorow i ilustratorow książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.

  Preferowany wiek od 4 lat.

  Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: "Frog is Sad", "Frog in Love", "Frog and the Birdsong", "Frog is Frog" oraz "Frog is Frightened" wydanych przez Andersen Press, Londyn.

  Adaptacja spektaklu Ranocchio - produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]