Wybierz region

Wybierz miasto

  Trubadurzy w Lunie

  Sala widowiskowa "Luna" Żarskiego Domu Kultury
  Żary, ul. Stefana Okrzei/35, +48 68 374 37 44

  18:00 Sobota, 18 listopada

  • 70zł

  Trubadurzy:
  Polski zespoł wokalno-instrumentalny i bigbitowy. Został założony w 1963 w Łodzi. Zadebiutował w roku 1965 występem na festiwalu w Opolu, gdzie otrzymał nagrodę za debiut. Zespoł założyli w 1963 roku Krzysztof Krawczyk wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim. W 1965 roku na krotko dołączyła Sława Mikołajczyk, zaś w 1967 Ryszard Poznakowski. Po zdobyciu lokalnej popularności i nagraniu tytułowej piosenki do serialu Wojna domowa, kariera grupy rozwinęła się. Kiedy w 1972 roku do zespołu powrocił Ryszard Poznakowski, Trubadurzy w tym momencie stali się autentyczną supergrupą. Potwierdzili to zresztą szybko pierwszymi nagraniami, z superhitem Będziesz Ty na czele. Po nagraniu w 1973 roku pierwszej solowej płyty przez Krzysztofa Krawczyka zespoł uległ rozpadowi. Na początku 1976 Krawczyk na krotko powrocił do Trubadurow i nagrał z nimi płytę "Znowu razem", ktora zyskała status Złotej Płyty. Zespoł odbył trasę koncertową po Polsce, po ktorej Krawczyk definitywnie odszedł z grupy.
  18 kwietnia 2011, na koncercie jubileuszowym Trubadurow, wojewoda łodzki Jolanta Chełmińska wręczyła członkom zespołu Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  R3ks1o (gość)

  Ile to będzie trwało?

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]