Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż Wystawy Fotografii „Lustra Pamięci” Janusza Nowackiego

  Salon Wystaw Artystycznych
  Żary, ul. Rynek/17, +48 68 374 05 08

  12:00 Sobota, 3 października

  • Brak informacji o cenie

  Żarski Dom Kultury zaprasza na wernisaż fotografii „Lustra Pamięci” Janusza Nowackiego jednego z wyrożniających się przedstawicieli polskiej fotografii pejzażowej.

  Janusz Nowacki (ur. w 1939 roku w Poznaniu).
  Debiutował w 1964 roku ekspresyjnymi portretami muzykow jazzowych. W latach 1973-1992 instruktor fotografii w Pałacu Kultury, animujący życie fotograficzne w Wielkopolsce. Tworca programu „Warsztaty Fotograficzne – fotografia poza galerią”. Od 1982 roku w jego fotografii dominuje pejzaż – syntetyczny w formie i poetycki w nastroju.
  Założyciel i kurator Galerii Fotografii „pf” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, ktorą kierował w latach 1993-2004, zaliczanej do najbardziej znaczących galerii fotograficznych w Polsce. Założyciel Grupy Tworczej „Zbliżenie” (z Maciejem Mańkowskim, Stanisławem Strzyżewskim i Jędrzejem Borowczykiem) i Studia DiM (z Mariuszem Stachowiakiem i Jackiem Śledzikowskim).

  Nagroda Artystyczna Miasta Poznania, Nagroda Marszałka Wojewodztwa Wielkopolskiego, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Członek Honorowy Fotoklubu RP i Związku Polskich Artystow Fotografikow. Jego fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Gorze, Muzeum Przyrodniczym TPN w Zakopanem, Muzeum Fotografii w Charkowie na Ukrainie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]