Wybierz region

Wybierz miasto

  Za wzgórzami

  Kino Pionier
  Żary, ul. Podchorążych/30, +48 68 374 01 03

  19:00 Wtorek, 13 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Mały kościoł i kilka drewnianych domkow pośrodku polany – w tej skromnej scenerii atmosfera ukojenia boskością obecna w żeńskim klasztorze wydaje się nie do zachwiania. Lasy dookoła nie drgną, zastygłą ciszę wstyd zakłocać nawet szeptem, odcięcie od świata otula miasteczko poczuciem bezpieczeństwa. Szczelna granica wyznaczana przez strzegącą spokoju naturę okazuje się niewystarczająca. Zagrożenie wślizguje się do klasztoru niepostrzeżenie, wraz z przybyciem Aliny, przyjaciołki mniszki Voichity. Wbrew jej zapewnieniom zakon nie zdołał stłamsić miłosnego uczucia Voichity do koleżanki, ktorej obecność na nowo rozbudza szmer niepokoju w jej ciele, duszy i sercu. Z kolei uparte awanse Aliny w końcu przeradzają się w dręczące ją epileptyczne ataki, uznane przez religijną wspolnotę za diabelskie opętanie. Z wolna rozsadzane życie zakonu przywodzi mniszki do momentu, w ktorym miłosierdzie zaczyna przegrywać ze strachem. Dla mnie ten film opowiada przede wszystkim o miłości i wolnej woli. O tym, jak namiętność może obrocić dobro i zło w koncepty bardzo sobie bliskie. Największe błędy tego świata popełniono w imię wiary i z absolutnym przekonaniem, że czynimy dobrze – mowił Cristian Mungiu.
  Opracowanie: Urszula Lipińska

  Czas trwania:
  155
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Cristian Mungiu
  Scenariusz:
  Cristian Mungiu
  Obsada:
  Cosmina Stratan, Cristina Flutur, Valeriu Andriuţa, Dana Tapalaga, Cătălina Harabagiu, Gina Tandura, Vica Agache, Nora Covali
  Data premiery:
  2013-03-01
  Kraj produkcji:
  Rumunia, Francja, Belgia
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]