Kick - boxing. Mateusz Jereczek i Artur Bizewski medalistami Mistrzostw Europy Wako 2014

Bartosz Cirocki
Mateusz Jereczek, Artur Bizewski i Patryk Zaborowski na Mistrzostwach Europy w Kick - Boxingu WAKO 2014 w Słowenii, Patryk Rasch na gali sportów walki w Estonii ze zbiorów klubu - pl-pl.facebook.com/rebelia.kartuzy
Dwa medale wywalczyli reprezentanci Rebelii Kartuzy w Mistrzostwach Europy w Kick - Booxingu WAKO w Słowenii. Wicemistrzem został Mateusz Jereczek, brąz wywalczył Artur Bizewski. Bez krążka wrócił do domu Patryk Zaborowski. Inny reprezentant Rebelii - Patryk Rasch - walczył z kolei na gali w Estonii.

Trzech zawodników z Kartuz - Patryk Zaborowski, Artur Bizewski i Mateusz Jereczek - reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy w Kick - Boxingu federacji WAKO w Słowenii. Wszyscy rywalizowali w formule kick - light.

Mateusz Jereczek wywalczył srebrny medal w kategorii -89 kg. Dotarł do finału, w którym uległ rywalowi z Turcji.

Artur Bizewski wyższość przeciwnika z Węgier musiał uznać w półfinale Artur Bizewski. Mistrzostwa zakończył jednak sukcesem, czyli brązowym medalem kategorii +94 kg.

W 1/8 finału, po porażce 0:3 z Bułgarem, z zawodami w wadze -94 kg pożegnał się Patryk Zaborowski, trener Rebelii i zawodnik gdańskiego klubu Duet.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polska zajęła ósme miejsce z dorobkiem 3 złotych, 5 srebrne i 6 brązowych krążków.

- Wszyscy zawodnicy bardzo poważnie podeszli do przygotowań do mistrzostw już na początku roku - komentuje Patryk Zaborowski. - Wszyscy sukcesywnie zwiększali obciążenia treningowe, często zmieniali sparingpartnerów, pracowali  indywidualnie z trenerami klubowymi i z trenerami kadry narodowej.

W tym samym czasie inny kartuzianin Patryk Rasch walczył w Estonii na zawodowej gali sportów walki Parnu Fight Show. Tamtejsi promotorzy zaprosili go po udanym występie w Międzynarodowym Pucharze Kaszub. Tym razem zawodnik Rebelii musiał jednak uznać wyższość rywala, utytułowanego zawodnika muay thai.

- Zawodnicy Rebeli w roku 2014 zdobyli 46 medali mistrzostw świata, pucharu świata, pucharu Polski, mamy tytuły mistrza świata Roberta Wrońskiego, wicemistrza Europy Mateusza Jereczka, brąz mistrzostw Europy Artura Bizewskiego czy tytuł drużynowego mistrza Polski kick light - wylicza Patryk Zaborowski. - Zawodnicy i trenerzy pragną podziękować sponsorom klubu za całoroczną pomoc.