Klasa B. Fax Bieniów postawił się liderowi. Stal wygrała mimo trudności

Małgorzata Fudali Hakman
Udostępnij:
Choć Stal Jasień lała dotychczas wszystkich i nikt w klubie nie przewiduje innego scenariusza, jak tylko awans do A klasy, to pierwsza połowa z Faxem Bieniów będzie się jeszcze długo śniła po nocach trenerowi Sylwestrowi Buczyńskiemu.

Mimo ogromnej przewagi jaką mieli jasienianie w pierwszej części pojedynku do przerwy przegrywali 0:1 za sprawą bramki Dariusza Michalewicza z rzutu wolnego. Marnowanie sytuacji podbramkowych weszło chyba podopiecznym Sylwestra Buczyńskiego w krew, bo jak wytłumaczyć tak wielką nieskuteczność? Pierwszy raz od rozpoczęcia rozgrywek stalowcy przegrywali mecz i nie mogli znaleźć recepty na rozstawione pod bramka bieniowian zasieki. Zamurowanie bramki prawie całą drużynę stojącą w we własnym polu karnym, przynosiło efekty.
Jednak męska rozmowa w szatni Stali przyniosła efekty i w drugiej połowie kibice zobaczyli 4 gole, które dały planowane zwycięstwo liderowi. Do bramki trafili trzykrotnie Wojciech Okińczyc, ustrzelając hat tricka oraz Nazarii Poleniuk.