Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konsultacje społeczne w Żarach. Mieszkańcy mają swój głos w ważnych sprawach dotyczących miasta

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Wideo
od 16 lat
Trwają konsultacje społeczne w Żarach. Mieszkańcy mają okazję wypowiedzieć się w sprawiach ważnych dla miasta. Ankiety można wypełniać online.

W Żarach trwają konsultacje społęczne dotyczące wyznaczenia obszaru rewitalizacji i degradacji w wramach gminnego programu rewitalizacji. Mieszkańcy mogą online wypełniać ankiety, którę są anonimowe. - Konsultacje dotyczą pierwszego etapu, na podstawie diagnozy wyznaczana są tereny, obszary, któe są zdegradowane. Konsultacje są prowdzone online, ale można też przyjść do urzędu i wypełnić ankietę na miejscu - zaznacza Ireneusz Brzeiński, naczelnik Wydziału Gospodarki i Promocji w Urzędzie Miejskim w Żarach.
Zdanie mieszkańców ma duże znaczenie w tej sprawie. - Te uwagi są bardzo cenne - zapewnia I. Brzeziński.
LINK DO KONSULTACJI

Ważny głos mieszkańców

Mieszkańcy mogą wypełniać akiety do 24 listopada. Wyznaczenie wspomnianaych obszarów ma m.in. polepszyć jakość życia mieszkańców. Tutaj każdy ma swój głos i może się wypowiedzieć w ważnej sprawie.
Obszar obejmujący całość lub część obszaru zdegradowanego, cechujący się szczególną koncentracją negatywnych zjawisk, na którym z uwagi na istotne znaczenie dla rozwoju lokalnego gmina zamierza prowadzić rewitalizację. Obszar rewitalizacji nie może być większy niż 20 procent powierzchni gminy oraz zamieszkały przez więcej niż 30 procent liczby jej mieszkańców. Obszar rewitalizacji może być podzielony na podobszary, w tym podobszary nieposiadające ze sobą wspólnych granic.

CZYTAJ TEŻ

Obszar zdegradowany - obszar gminy znajdujący się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności: bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, wysokiej liczby mieszkańców będących osobami ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto