Koszykarze Sokoła Żary bez problemu pokonali WSTK Wschowa w pierwszym meczu rundy rewanżowej

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej koszykarze trzecioligowego Sokoła Żary pokonali wysoko, bo aż 85:64 WSTK Wschowa. W pierwszym meczu żaranie zwyciężyli 76:57.

To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu podopiecznych Radosława Barcza. Od początku do końca panowali nad tym co działo się na boisku i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Pierwsza połowa to bardzo ofensywna gra z w ich wykonaniu. Zaczęli agresywnie w obronie co dało im kilka łatwych punktów z kontrataku.
Trzecia i czwarta kwarta była już bardziej wyrównana, ale systematycznie powiększali przewagę i nie zabrakło widowiskowych akcji pod koszem i waleczności na całej długości boiska. Widać, że drużyna powoli się zgrywa i nabiera doświadczenia.

-Cały mecz oceniam dość pozytywnie, pełna rotacja zawodników przez pełne 40 minut. Bardzo kombinuję z ustawieniem, gdyż mamy problemy zdrowotne i to wszystko przekłada się na sporo chaosu. Kolejni zawodnicy debiutują w składzie, co w perspektywie całego sezonu bardzo mnie cieszy. Pozytywnym aspektem tego wszystkiego jest fakt, że nadal potrafimy narzucić swój styl gry i odnosimy pewne zwycięstwa. Cały czas mamy dodatni bilans, a jako beniaminek zawsze o to trudno. Drużyna trenuje coraz ciężej, dodajemy kolejne treningi drużynowe jak i indywidualne. Często gramy sparingi co w kolejnych meczach powinno dać efekt-podsumował spotkanie Radosław Barcz, trener Sokołów.