W trzeciej kolejce rozgrywek 3. ligi koszykówki mężczyzn debiutujący w lidze Sokół Żary przegrał swoje pierwsze spotkanie z Kangoo Basket 91:55(22:8, 20:21, 21:14, 28:12).

W sobotę, 9 października, koszykarze MKS Sokół Żary pojechali na mecz do Gorzowa, żeby zmierzyć z faworytem do awansu z Onlajnersi Kangoo Basket.
Tym razem był to rywal z dużo wyższej półki niż poprzednie ekipy, z którymi mieli okazję się mierzyć się żaranie.

Gospodarze od samego początku postawili trudne warunki i pierwszej kwarcie odskoczyli przyjezdnym na 14 punktów. Nie wiadomo czy klasa przeciwnika, czy trema spowodowała, że sokolanie byli jak sparaliżowani. Na szczęście nie trwało to długo i w drugiej kwarcie, którą wygrali 21:20, powalczyli z miejscowymi jak równy z równym. Niestety to było wszystko na co było ich stać w tym dniu. Kolejne części meczu to już dogrywanie meczu i wysoka porażka żarskiego teamu.

-Przegrywamy z honorem, gratulujemy przeciwnikom i bierzemy się do ciężkiej pracy przed dalszą część sezonu. Wielkie podziękowania dla naszej grupy kibiców, która mocno nas wpiera na meczach wyjazdowych. Postaramy się dla was o lepsze wyniki w kolejnych meczach-powiedział po meczu Krzysztof Kamiński, trener Sokoła Żary