Koszykarze Sokoła Żary przegrali w Zielonej Górze. Do zwycięstwa zabrakło skuteczności i determinacji

SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - MKS Sokół Basket Żary
SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - MKS Sokół Basket Żary Małgorzata Fudali Hakman
To była ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek 3.ligi koszykówki mężczyzn. Sokolanie pojechali na gośćinne występy do Zielonej Góry.

Mało padło punktów w tym meczu, a to za sprawą przede wszystkim podopiecznych Radosława Barcza, którzy stawarzali sobie sytuacje, ale niemiłosiernie pudłowali. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, ale w drugiej połowie gospodarze powoli uciekali ekipie z Żar, a ci mimo oddawanych rzutów nie byli w stanie wstrzelić się w mecz i mimo rozpaczliwej pogoni, nie byli w stanie pokonać rywali z Zielonej Góry i przegrali 42:50.
-Spotkanie od samego poczatku było bardzo zacięte. W tym sezonie to był nasz najbardziej wyrównany mecz jaki rozegraliśmy, pechem było to, że jednocześnie zagraliśmy najsłabsze zawody w tej rundzie. Nikt z zawodników nie mógł się pochwalić dobrą skutecznościa. W całym spotkaniu rzucamy tylko 42 pkt . Niesamowite jest to że przy tak słabej dyspozycji rzutowej nadal mogliśmy wyrwać zwycięstwo. Straciliśmy 50 pkt na wyjeździe co jest świetnym wynikiem. Bardzo mnie cieszy, że drużyna jest tak mocno zdeterminowana że natychmiast próbuje wyciagać wnioski ze swoich błędów-relacjonuje Radek Barcz, trener Sokoła Żary.