Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń w Żarach. Mieszkańcy aktywnie zaznaczają miejsca, w których jest niebezpiecznie

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Krajowa Mapa Zagrożeń to narzędzie, z którego mogą korzystać mieszkańcy chcac zwrócić uwagę policji na szczególnie niebezpieczne miejsca.
Krajowa Mapa Zagrożeń to narzędzie, z którego mogą korzystać mieszkańcy chcac zwrócić uwagę policji na szczególnie niebezpieczne miejsca. Policja Lubuska
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń mieszkańcy sami mogą zgłaszać miejsca, które są według nich niebezpieczne. W Żarach i okolicy zaznaczono pięćdziesiąt takich punktów, w których występują zagrożenia.

To narzędzie, które jest pomocne w pracy policji, która na bieżąco dostaje informacje o tym, gdzie może występować zagrożenie. Tu nie chodzi tylko o miejsca, gdzie np. dochodzi do kradzieży, ale także takie, w których m.in. jest spożywany alkohol, gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość. W Żarach zaznaczono kilkadziesiąt takich miejsc. Ponad połowa dotyczy nadmiernęj prędkości na drodze z Żar do Olbrachtowa.

CZYTAJ TEŻ

Jak korzystać?

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

- Zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania. Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia, a wspólne działania przyniosą najbardziej oczekiwany efekt - bezpieczeństwo. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, ale w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112 - zachęca policja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto