Lubuskie: fatalne warunki na drogach. Zima zaatakowała z zaskoczenia. Sporo śniegu, silny wiatr i mróz. Uważajcie na siebie!

Redakcja

Wideo

Zobacz galerię (29 zdjęć)
Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologów, nadeszło załamanie pogody. W niektórych częściach lubuskiego spadło sporo śniegu, wieje mocny wiatr, a temperatura spadła poniżej 0 st. C. W Lubuskiem panują obecnie bardzo trudne warunki do jazdy. Sprawdź naszą relację na żywo, co dzieje się na naszych drogach. Czy jest już bezpiecznie? Czy tworzą się korki? Gdzie są kolizje?

Sprawdzamy i informujemy na bieżąco, jak wygląda sytuacja na lubuskich drogach. Czekamy też na Wasze sygnały, piszcie na: redakcja@gazetalubuska.pl.

Godz. 22.12 - Aktualizacja utrudnień na DK 18 i S3

Zarówno na DK nr 18 jak i na S3 w Gorzowie przywrócono ruch. Na razie odbywa się on pasem awaryjnym. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Godz. 19.25 - Zablokowana droga krajowa nr 18

Pas drogi krajowej nr 18 w stronę Olszyna jest zablokowany po zdarzeniu z udziałem pojazdu ciezarowego. GDDKiA informuje, że czas utrudnień może wynieść 3 godziny. Wypadek miał miejsce między węzłami Iłowa, a Luboszów.

Godz. 19.08 - Wypadek na S3 w Gorzowie. Węzeł Gorzów Zachód zablokowany

Około 18.30 na węźle Gorzów Zachód na trasie S3 doszło do wypadku. Samochód ciężarowy przewożący zboże wpadł w poślizg, przerwał bariery energochłonne i przewrócił się na bok. Zboże wysypało się na jezdnię. Trasa S3 jest w obu kierunkach zablokowana. Wypadek miał miejsce na 85 km trasy S3.

Godz. 18.47 - Koniec utrudnień na DK 22

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o końcu utrudnień na drodze krajowej nr 22 między Strzelcami Krajeńskimi, a Dobiegniewem. W Długiem pojazdy ciężarowe nie mogły wjechać na wzniesienie i w konsekwencji blokowały ruch.

Godz. 17.45 - Strzelce Krajeńskie

- Czy możecie napisać o warunkach w Strzelcach Krajeńskich i okolicach? Nigdzie w Strzelcach nie było odśnieżone ani nawet posypane. Pełno śniegu, że orła można wywinąć. Na odcinku 15 km nie widać żadnej piaskarki - napisał nam Czytelnik z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
W tej sprawie od razu interweniowaliśmy u burmistrza Strzelec Kraj. Mateusza Federa. - Drogi odśnieżamy w mieście od rana, jednak jeśli wciąż pada, to niemożliwe jest, aby drogi były czarne. Zapewniam, że PGK będzie odśnieżało drogi cały wieczór oraz rano - mówił nam burmistrz.

Godz. 16.00 Utrudnienie na dk S3, odcinek w. Niedoradz - w. Nowa Sól Zachód, kierunek Wrocław

Auto osobowe uderzyło w bariery. Zablokowany jest pas szybki, ruch odbywa się pasem wolnym. Przewidywany czas utrudnień: 3 godziny.

Godz. 15.43 - Gorzów Wlkp.

W Gorzowie przed największymi skrzyżowaniami w mieście tworzą się korki. Niektóre samochody mają problem z ruszeniem spod świateł.

Godz. 15.43 Utrudnienie na dk 22, odcinek Strzelce Krajeńskie - Dobiegniew

Pojazdy cieżarowe nie mogą wjechać na wzniesienie i w konsekwencji blokują ruch. Ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas utrudnienia: 2 godziny.

Godz. 15.10 - Gorzów Wlkp.

Po Gorzowie jeździ się fatalnie. Na drogach zalega warstwa ubitego śniegu. Wiele samochodów ma problem, żeby ruszyć spod świateł. Średnia prędkość poruszania się po centrum miasta to zaledwie kilka kilometrów na godzinę. Podobnie jest na drogach dojazdowych do Gorzowa. Droga wojewódzka nr 132 między Kostrzynem, a Gorzowem, jest biała i śliska. Choć trudno w to uwierzyć, to niektórzy kierowcy w takich warunkach wyjechali samochodami z letnimi oponami!

Godz. 14.44 - Zielona Góra - Żary

Jeśli wybieracie się z Żar do Zielonej Góry lub z Zielonej Góry do Żar to spokojnie: droga jest odśnieżona.

Trasa Zielona Góra - Żary już jest odśnieżona
Trasa Zielona Góra - Żary już jest odśnieżona Małgorzata Fudali Hakman

Zielona Góra. Sprawdź, jaka firma odpowiada za odśnieżanie twojej ulicy!

Godz. 14.00 - Bytom Odrzański

- W Bytomiu Odrzańskim są takie zaspy, że nie można przejechać - poinformowała nas Czytelniczka.

Godz. 13.40 - Gorzów

Komunikat MZK Gorzów: - Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o. o. informuje, iż w związku z warunkami atmosferycznymi oraz drogowymi mogą wystąpić opóźnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Godz. 13.05 - Żary

W Żarach tiry zablokowały ulice. Przejazd ulicą Drzymały i Tunelową jest obecnie niemożliwy. Całkowicie sparaliżowane jets też skrzyżowanie obwodnicy miasta z drogą do Grabika.

W Żarach tiry zablokowały ulice.
W Żarach tiry zablokowały ulice. Czytelnik

Godz. 12.51 - Takiej zimy w Zielonej Górze dawno nie było!

Informacja od PKP - sytuacja na sieci kolejowej, raport do godz. 12.00

- Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Do godz. 12.00 na sieć kolejowa wyjechało ok. 2200 pociągów pasażerskich. By ograniczyć zmiany, non stop pracują służby techniczne i pociągi sieciowe. W nocy lokomotywy wykonały jazdy patrolowe na długości ponad 2100 kilometrów. Sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuację zimową, mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów - czytamy w przesłanym do naszej redakcji komunikacie.

Godz. 12.05 - sytuacja w Torzymiu

Jak informuje nas Czytelniczka "Torzym stoi w stronę Świebodzina. Tiry nie mogą podjechać pod górę".

Lubuskie: fatalne warunki na drogach. Zima zaatakowała z zaskoczenia. Sporo śniegu, silny wiatr i mróz. Uważajcie na siebie!

Godz. 12.03 - sytuacja w Żarach

Wiadomość od Czytelnika:- Miasto Żary zasypane, w gminie to już nie mówię... ludzie nie poszli do pracy. Za co płacimy? Dlaczego nic nie jest odśnieżone? Karetka jakby miał przyjechać, to chyba helikopterem. TRAGEDIA. Firmy przetargi wygrywają, a pojawia się kilka centymetrów śniegu i gmina leży.

Godz. 12.02 - sytuacja w Gorzowie

W Gorzowie cały czas sypie, drogi są zasypane śniegiem. - Po mieście jeździ 10 pługopiaskarek. Będą pracowały na dwie zmiany - mówi nam telefonicznie Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko. - Jedną z nich widzę koło katedry. Jeździ, tylko że z podniesionym pługiem - zauważa nasz reporter, który rozmawia z szefem spółki miejskiej odpowiadającej za odśnieżanie. - Tak, na razie jeżdżą z podniesionymi pługami. Cały czas sypie śnieg i jazda z opuszczonym pługiem nic by nie dała. Na razie trzeba zrobić kilka rund, by posypać ulice solą i piaskiem. Gdy śnieg leżący na ulicach zacznie się rozpuszczać, będzie można zacząć odśnieżać - odpowiada Ł. Marcinkiewicz.

zima w Gorzowie
Sytuacja na drogach w Gorzowie Jarosław Miłkowski

Informacje o stanie sprzętu w Rejonach Dróg Wojewódzkich

 • Pługi z nośnikiem na stanie: 10
 • Pługi z nośnikiem pracujące: 0
 • Posypywarki z nośnikiem i pługiem na stanie: 47
 • Posypywarki z nośnikiem i pługiem pracujące: 30
 • Zatrudnieni pracownicy: 53

Godz. 11.45 - na szczęście, na razie, poważnych zdarzeń na drodze brak

W Gorzowie od samego rana doszło do dwóch kolizji, co "nie wykracza poza normę".

- Na pewno warunki na drogach są coraz gorsze, co nie sprzyja bezpiecznej jeździe. Znacząco wydłuża się droga hamowania, dlatego też apelujemy do kierowców o ostrożność - mówi rzecznik gorzowskiej policji, podkom. Grzegorz Jaroszewicz.

Jak na razie bez licznych interwencji policji obyło się też w Zielonej Górze. - W godzinach porannych zauważyliśmy bardzo duży tłok i korki na drogach wjazdowych do miasta, dlatego też zalecamy, by wcześniej wstawać, ponieważ w tych warunkach nie ma możliwości, by nadrobić stracony czas na drodze. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach do jazdy w takich warunkach, to zdecydowanie odradzamy. Nie wyobrażam sobie również, by obecnie, ktoś mógł próbować jechać na letnich oponach. Przy takiej pogodzie, zimowe opony są konieczne - powiedziała nam rzeczniczka zielonogórskiej policji, podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Czytelnicy informują nas o sytuacji na lubuskich drogach także na naszym Facebooku:

Godz. 11.35 - Zielona Góra

Dojazd na Braniborskie graniczy z cudem. Śnieg sparaliżował ulice, auta ślizgają się i nie mogą podjechać. Jest niebezpiecznie.

Godz. 11.35 - Gorzów Wlkp.

Od samego rana pada śnieg, jest mróz, jest ślisko i na ulicach, i na chodnikach. Uważajcie!

Zima w Gorzowie.
Zima w Gorzowie. Jarosław Miłkowski

Czytaj również: Zima w Gorzowie. Tak wyglądało miasto w poniedziałkowy poranek. Uważajcie na śliskie ulice i chodniki!

Godz. 11.30 - Kożuchów

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek napisał na Facebooku, że: "w związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi utrzymania zimowego stanu dróg na terenie gminy Kożuchów przedstawia zarządców odpowiedzialnych za ich utrzymanie oraz dane kontaktowe". Włodarz poprosił o cierpliwość i wyrozumiałość.

 • Drogi powiatowe: Starostwo Powiatowe w Nowej Soli tel. 68-458 53 30, 782962547, 603044102
 • Drogi wojewódzkie: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze tel./fax. (68) 328 03 00 lub 328 03 27
 • Drogi gminne: Gmina Kożuchów Wydział Gospodarki Komunalnej tel. 68-355-59-66

Godz. 10.50 - Gmina wiejska Nowa Sól

- Dzwoniłam do gminy, bo nasza wieś całkiem zasypana. Wyjechać się nie da. Mówią, że mają dwa traktory i dojadą, i jeszcze mi zdrowia pożyczyli - opisała Czytelniczka.

Godz. 10.45 - Zielona Góra

- Jechałem do pracy z ul. Batorego na Kożuchowską 50 minut, zwykle rano wystarcza 15 - 20 minut. Widać było, kto próbuje jechać na letnich oponach. Zima zaskoczyła nieodpowiedzialnych. Przez całą drogę widziałem jeden pług, na al. Konstytucji 3 Maja, ale jechał z podniesionym lemieszem. Nie wiem, może religia mu zabrania odśnieżania - poskarżył się pan Piotr.

Godz. 10.40 - Zielona Góra

Ulica Wrocławska, od strony miasta, od stacji benzynowej stoi! Cztery tiry nie są w stanie jechać. Są duże utrudnienia.

Godz. 10.03 - trasa na Nowogród Bobrzański

Informacja od naszego Czytelnika: Droga Jasień - Wicina - Zabłocie w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego jest tragiczna. Droga w ogóle nie jest posypana.

Godz. 9.32 - Utrudnienie na dk 12, odcinek Żagań - Szprotawa

AKTUALIZACJA: godz. 9.47. - koniec utrudnień

Na wysokości miejscowości Bożnów doszło do kolizji. Ciężarówka wypadła z drogi. Na szczęście, nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Obecnie jednak droga jest zablokowana. GDDKiA przewiduje, że utrudnienia potrwają około 3 godzin.

Godz. 9.00 - Gorzów Wlkp - Świebodzin

- Droga Gorzów Wlkp. - Świebodzin. Jedzie się tragicznie - poinformował nas Czytelnik i przesłał zdjęcie.

Droga Gorzów - Świebodzin.
Droga Gorzów - Świebodzin. Czytelnik

Godz. 8.54 - Zielona Góra, łącznik przy Botanicznej.

Nauka jazdy utknęła, nie może podjechać. Robi się korek. W tym miejscu może być utrudniony przejazd!

Lubuskie: fatalne warunki na drogach. Zima zaatakowała z zaskoczenie. Sporo śniegu, silny wiatr i mróz. Uważajcie na siebie!
Zielona Góra: "Elka" nie poradziła sobie z podjazdem. Szymon Kozica

Godz. 8.47 - lubuskie

Ostrzeżenie dla Lubuskiego! Wystąpią śnieżyce i zawieje śnieżne
IMGW prognozuje wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 8 cm do 12 cm. Mogą wystąpić też śnieżyce i zawieje śnieżne. W niektórych częściach regionu mocno posypie śniegiem...

Ostrzeżenie: INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU dotyczą powiatów:

 • gorzowskiego(18)
 • Gorzowa Wielkopolskiego(18)
 • krośnieńskiego(18)
 • międzyrzeckiego(19)
 • słubickiego(18)
 • strzelecko-drezdeneckiego(19)
 • sulęcińskiego(18)
 • świebodzińskiego(19)
 • nowosolskiego(20)
 • wschowskiego(20)
 • Zielonej Góry(19)
 • zielonogórskiego(19)
 • żagańskiego(19)
 • żarskiego(18)

OSTRZEŻENIE: ZAWIEJE ŚNIEŻNE dotyczy powiatów

 • gorzowskiego(18)
 • Gorzowa Wielkopolskiego(18)
 • krośnieńskiego(18)
 • międzyrzeckiego(19)
 • słubickiego(18)
 • strzelecko-drezdeneckiego(19)
 • sulęcińskiego(18)
 • świebodzińskiego(19)
 • nowosolskiego(20)
 • wschowskiego(20)
 • Zielonej Góry(19)
 • zielonogórskiego(19)
 • żagańskiego(19)
 • żarskiego(18)

Godz. 8.17, Zielona Góra

Na Konstytucji 3 Maja ruch jest mocno spowolniony. Drogi są zasypane, kierowcy jadą z pełną rozwagą i ostrożnie. Na miejscu pojawiła się już piaskarka.

WIDEO: Pogoda: idą mrozy. Zobaczcie!

Materiał oryginalny: Lubuskie: fatalne warunki na drogach. Zima zaatakowała z zaskoczenia. Sporo śniegu, silny wiatr i mróz. Uważajcie na siebie! - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie