Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubuskie gminy, powiaty i miasta dostały pieniądze na drogi. Gdzie zostaną zrobione?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Listę dróg, które otrzymały rządowe dofinansowanie przedstawiał wicewojewoda Wojciech Perczak.
Listę dróg, które otrzymały rządowe dofinansowanie przedstawiał wicewojewoda Wojciech Perczak. Materiały LUW
85,7 mln zł otrzymały lubuskie samorządy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W Gorzowie pieniądze pójdą na przebudowę ul. Spichrzowej, a w Zielonej Górze na rozbudowę dróg.

- Celem głównym tego programu jest zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego, który ma wpływ na rozwój gospodarki. Duża dostępność komunikacyjna poprawia warunki życia mieszkańców, ale również zwiększa możliwości inwestowania w gminach. To program kierowany nie tylko do małych gmin, ale również wspierający przedsięwzięcia w dużych miastach – mówił w poniedziałek 6 lutego wicewojewoda Wojciech Perczak. Wczesnym popołudniem przedstawiał listę samorządów w Lubuskiem, które dostały wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nasz region otrzymał łącznie 85,7 mln zł. Pieniądze te pójdą na realizację 25 nowych zadań oraz dokończenie 36 innych inwestycji.

Co zrobi Gorzów, a co Zielona Góra?

Najwięcej pieniędzy otrzymała Zielona Góra. 25 314 521 zł pójdzie na rozbudowę oraz poprawę stanu nawierzchni sieci dróg. Gorzów, a więc druga z lubuskich stolic, otrzymał z kolei 6 573 716 zł, na ostatni etap przebudowy ul. Spichrzowej.

Duże pieniądze dostały też inne lubuskie gminy. Gmina Otyń na budowę ulic: Polnej, Truskawkowej, Magnolii w Otyniu wraz z budową odwodnienia i oświetlenia otrzymała 7 893 569 zł. Z kolei gmina miejska Żary będzie miała do dyspozycji 6 746 089 zł na rozbudowę ul. Sportowej. 4 178 147 zł trafi natomiast do Witnicy na przebudowę ul. Sikorskiego, a wysokie dofinansowanie - 4 083 883 zł – otrzymał też powiat nowosolski na ul. Ogrodową w Bytomiu Odrzańskim. Pełną listę samorządów, które otrzymały rządowe dofinansowanie, przedstawiamy w galerii zdjęć do tego artykułu.

Dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowanych ma zostać 71 km dróg. Samorządy na prace budowlane będą miały 12 miesięcy od chwili podpisania umowy z wojewodą, co powinno nastąpić jeszcze w lutym.
W całym kraju w ramach Funduszu do dyspozycji było 2,6 mld zł.

Czytaj również:
Obwodnice w Lubuskiem. Kiedy ruszają budowy, jak idą przygotowania?
Zobacz wideo: Zelona Góra. Modernizacja drogi Radomia - Orzewo

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Lubuskie gminy, powiaty i miasta dostały pieniądze na drogi. Gdzie zostaną zrobione? - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto