Lubuskie Lato Kulturalne nabiera tempa! Dołączysz?

Materiał informacyjny SWISS KRONO
Lubuskie Lato Kulturalne trwa w najlepsze! W każdy wakacyjny weekend nad Jeziorem Wielkim w Dąbiu można wziąć udział w niesamowitej, duchowej uczcie. Do tej pory festiwalowi goście mogli wysłuchać m.in. Sławka Uniatowskiego, zespołu LemON, Chłopców z Placu Broni czy grającej różne odmiany rocka grupy Strachy na Lachy. Na uczestników imprezy wciąż jednak czeka spora dawka muzyki, radości i pozytywnych emocji! Kto jeszcze pojawi się tego lata na scenie w Dąbiu?

Lubuskie Lato Kulturalne to cykl porywających koncertów, wspaniałych spektakli teatralnych i kabaretów gwarantujących wyśmienitą zabawę i cudowne, wakacyjne wspomnienia. Dodajmy, że każde z festiwalowych wydarzeń odbywa się na położonej nad malowniczym jeziorem scenie otoczonej sosnowymi lasami. Czego chcieć więcej?

– W tym roku na Lubuskim Lecie Kulturalnym gościmy same gwiazdy. Nad Jezioro Wielkie przybywają artyści dużego formatu, więc naprawdę warto wziąć udział w naszym niepowtarzalnym festiwalu muzyki i radości – mówi Adam Bęczkowski, menadżer ośrodka TEMAR, na którego terenie odbywa się cykl wakacyjnych imprez.

– Do tej poru odwiedziło nas mnóstwo gości. Uczestnicy przez cały czas bawią się, korzystając z muzycznych atrakcji i uroków przyrody. Podczas trwania wydarzeń panuje fantastyczny nastrój, jak dotąd nie zanotowaliśmy żadnych incydentów – wszyscy bawią się w kulturalnej, spokojnej atmosferze – dodaje pan Adam.

SWISS KRONO wspiera Lubuskie Lato Kulturalne

Na wspaniałej, duchowej uczcie nie mogło zabraknąć SWISS KRONO – żarska firma jest mecenasem artystycznych wydarzeń rozgrywających się w sercu kompleksu wypoczynkowego TEMAR.

– SWISS KRONO od wielu lat wspiera kulturę i sztukę oraz sport na Ziemi Lubuskiej. Bardzo się cieszę, że tak duża, znana firma znalazła się również w gronie mecenasów naszego festiwalu. Dzięki jej pomocy możemy dziś czerpać radość z Lubuskiego Lata Kulturalnego – podkreśla Adam Bęczkowski.

Plejada gwiazd na festiwalu. Kto jeszcze wystąpi?

Mamy już za sobą kilkanaście rozmaitych wydarzeń kulturalnych, które porwały festiwalową publiczność. W Dąbiu odbyła się już bowiem część zaplanowanych koncertów, występów kabaretowych oraz spektakli teatralnych. Kto wystąpi przed nami w najbliższych dniach?

– 30 lipca energetyczny koncert da Organek, zaś 31 lipca z muzycznym stand-upem wystąpi Czesław Mozil – to będzie naprawdę ciekawe show – zapewnia Adam Bęczkowski i kontynuuje:

– 1 sierpnia zapraszamy na plejadę aktorskich gwiazd! W spektaklu komediowym „Wąsik” wystąpią m.in. Michał Koterski, Radosław Pazura czy Mirosław Baka. Przy okazji wspomnę, że „Szalone nożyczki”, czyli spektakl rozegrany 27 czerwca, zrobił ogromną furorę i z pewnością „Wąsik” również porwie za sobą publiczność – zapewnia menadżer ośrodka TEMAR.

– 6 sierpnia zawita do nas Maciej Maleńczuk, natomiast dzień później uczestników festiwalu rozbawi Joanna Kołaczkowska wraz z kabaretem Hrabi. 8 sierpnia zapraszamy na koncert Pawła Domagały, a 22 sierpnia gorąco zachęcamy do wysłuchania Michała Wiśniewskiego akustycznie. 27 sierpnia pojawi się u nas gwiazda muzyki młodzieżowej wykonująca rap – Sobel. Na występ tego wykonawcy 1000 biletów sprzedaliśmy niezwykle szybko, dlatego postanowiliśmy, że kolejne 1000 sztuk biletów trafi do sprzedaży – mówi Adam Bęczkowski i dodaje:

– Na zakończenie Lubuskiego Lata Kulturalnego, czyli 29 sierpnia, mamy prawdziwą gwiazdę światowego formatu! Pojawi się u nas szkocki wokalista i gitarzysta Ray Wilson, który po odejściu Phila Collinsa był frontmanem zespołu Genesis. Z pewnością ten koncert będzie wyjątkowy, dlatego nie można go przegapić!

Organizatorzy festiwalu zapraszają do Dąbia

Jeśli do tej pory nie wzięliście udziału w festiwalu, wciąż możecie nadrobić stratę! Pamiętajcie bowiem, że Lubuskie Lato Kulturalne trwa do końca sierpnia, a udział w nim to naprawdę doskonały pomysł na spędzenie wakacyjnego czasu – nie dość, że będziecie obcować z kulturą, to jeszcze spędzicie miło czas na łonie natury, z dala od codziennego zgiełku i pośpiechu.

Materiał oryginalny: Lubuskie Lato Kulturalne nabiera tempa! Dołączysz? - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie