Nasza Loteria NaM pasek

Mobilne rowerowe miasteczko w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach. Dzieci będą się przygotowywać do zadania egzaminu na kartę rowerową

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Wideo
od 16 lat
W każdej podstawówce w Żarach uczniowie mają okazję korzystać z mobilnego miasteczka dla rowerów. Na dzieciach w SP 8 zrobiło ogromne wrażenie. Dzięki niemu uczą się zasad ruchu drogowego.

W SP 8 uczniowie już mieli okazję testować mobilne miasteczko dla rowerzystów. Na pierwszy przejazd zdecydowała się Agnieszka, Gracjan i Mateusz. Wszyscy zgodnie zapewniają, że to świetna zabawa, ale też nauka. Takie miasteczka trafią do wszystkich szkół podstawowych w Żarach. - Oznaczenia na matach są dobrze widoczne, tor jest bardzo przyjemny i można się na nim dużo nauczyć - zapewniają uczniowie.
- Dla nas to doskonała forma przekazania dzieciom wiedzy na temat zasad ruchu drogowego - mówi Joanna Duszyńska - Sokołowska, nauczycielka plastyki i technii w SP 8. - Miasteczko można ustawiać w różnych konfiguracjach. Dzieci będą uczyć się w praktyce, to dla nich też wspaniała zabawa.
Praktyczne podejście

Każde z miasteczek to kompleksowe narzędzie edukacyjne, zawierające elementy, które uczą dzieci zasad ruchu drogowego w sposób praktyczny (ronda, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, ścieżki rowerowe, drogi, sygnalizacje świetlne).
To nie tylko narzędzia edukacyjne, ale także bezpieczne miejsce do nauki praktycznych umiejętności związanych z ruchem drogowym. Zakup mobilnych miasteczek został zrealizowany w ramach projektu "Pieszo, czy na rowerze bądź bezpieczny na drogach w Żarach" dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Bezpieczeństwo i nauka

- Inwestycje realizowane w ramach programu mają poprawić bezpieczeństwo na terenie miasta. Jednym z elementów projektu jest edukacja, w związku z tym w pięciu naszych szkołąch pojawią się miasteczka rowerowe, które urozmaicą uczniom naukę zasad bezpieczeństwa na drodze - mówi Danuta Madej, burmistrz Żar.
Ale to nie wszystko, w projekcie przewidziano również wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych na ul. Żagańskiej oraz zakup 10 wyświetlaczy prędkości, które zostaną zamontowane na ulicach:

  • Zielonogórska,
  • Zgorzelecka,
  • Żagańska,
  • Moniuszki,
  • Katowicka,
  • Okrzei,
  • Piastowska,
  • Czerwonego Krzyża
  • Al. Wojska Polskiego,
  • Al. Jana Pawła II.

Wartość otrzymanego dofinansowania to 365 tys. 039,14 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto