Jak informuje nadkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji, do zatrzymania doszło 25 maja. Na jednej z ulic Jasienia funkcjonariusze kryminalni przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego. Policjanci sprawdzili dokumenty kierującego oraz pasażera, jednak podczas rozmowy obaj mężczyźni zachowywali się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze przeszukali samochód.
Heroina w opakowaniu po jogurcie
Okazało się, że w butelce po jogurcie znajdowało się ponad sto małych kulek zawiniętych w przezroczysta folię. Substancje zostały zabezpieczone i w dalszej kolejności poddane testom, które potwierdziły, że jest to heroina. 28 i 32-latek z powiatu żarskiego zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
Międzynarodowa sprawa
W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że narkotyki zostały zakupione na terenie Niemiec, dlatego obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i wobec 32-latka zastosował trzymięsięczny areszt. 28-latek został oddany pod dozór. Mężczyznom może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?