Niespodzianka w Żarach! Sokół pokonał wicelidera rozgrywek i pnie się w górę tabeli

W sobotę, 6 marca, piłkarki ręczne żarskiego Sokoła podejmowały na własnym parkiecie wicelidera rozgrywek Lubuskiej Ligi Młodziczek, UKS Jedynkę Słubice.

Skazane na porażkę gospodynie nie zamierzały łatwo sprzedać skóry. Osłabione brakiem Aleksandry Sieńko, Sokolanki od początku wzięły się ostro do roboty i zagrały bardzo ambitnie w obronie nie dopuszczając praktycznie przeciwniczek do sytuacji rzutowych, a wynik do przerwy 7:9 odzwierciedla zaciętość meczu.

Niestety po przerwie podopieczne Marioli Sieńko wyszły na parkiet jakby trochę uśpione. Bardzo szybko straciły 3 bramki i wynik zrobił się nieciekawy. Na szczęście żaranki przypomniały sobie jak powinno się walczyć i zaczęły powoli odrabiać straty. Świetny mecz rozegrała Oliwia Janas, która zagrzewała swoje koleżanki na boisku. Dyrygowała obroną i nadawała tempo akcjom w ataku.

Od wyniku remisowowego 17:17 na parkiecie rządziły tylko i wyłącznie Sokolanki, które rzuciły pod rząd 6 bramek nie tracąc żadnej. Sokół Żary pokonał faworyzowane rywalki ze Słubic 23:17 i znacznie poprawił swoje miejsce w tabeli rozgrywek.
Fragmenty spotkania

Najwięcej bramek dla żarskiej drużyny rzuciły: Oliwia Janas, Nicola Czeremurzyńska i Wiktoria Gawron.