Nikola Drozdek, zapaśniczka żarskiego Agrosu, wywalczyła złoty medal w Pucharze Polski

Nikola Drozdek na podium
Nikola Drozdek na podium Agros Żary
Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Agrosu Żary w 1. Pucharze Polski kadetek w zapasach, który odbył się 6 lutego w Karlinie.

Zawody były jednocześnie pierwszą (z dwóch) eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021. W turnieju startowało 136 zawodniczek z 57 klubów z całej zapaśniczej Polski.
Niesamowita Nikola
W kategorii wagowej do 53 kg swoją sportową klasę potwierdziła Nikola Drozdek. Nikola wygrała cztery walki , nie dając swoim rywalką szans na nawiązanie równorzędnej walki. W finale żarska zapaśniczka wygrał 5:0 zawodniczkę Slavii Ruda Śląska, Julię Danisz. Nikola Drozdek swoim występem udowodniła, że w tym roku walczyć będzie o najważniejsze cele, nie tylko na krajowych matach.

Nikola Drozdek i trenerka Julia GronkowskaAgros Żary

Niedosyt pozostał
Martyna Gabryl startująca w kategorii wagowej do 43 kg, aktualna Mistrzyni Polski kadetek, rozkręca się nieco spokojniej i sezon zaczęła od piątego miejsca w Pucharze Polski. Zwycięstwo w pierwszej walce z późniejsza brązową medalistką Pucharu Polski, nieco uśpiło Martyne i w kolejnej walce nieznacznie (4:6), uległa w zawodniczce AKS Piotrków Trybunalski, Kindze Jaroniek. Stawką walki był finał kategorii. Porażka w walce o medal brązowy z pewnością jest dla ambitnej Martyny sygnałem do konkretnej analizy turnieju. To na pewno porażka, która pozytywnie „nakręci” utalentowaną zawodniczkę do wytężonej pracy. Najważniejsze starty jeszcze przed nią.

W kategorii 46 kg zadebiutowała złota medalistka Mistrzostw Polski młodziczek Maja Majdańska. Kategoria 46 kg naszpikowana jest zdolnymi zawodniczkami na czele z aktualną wicemistrzynią Europy młodziczek Amelią Tomalą (GKS Piast Wola). W pierwszej walce Maja uległa aktualnej Mistrzyni Polski kadetek z kategorii wagowej 43 kg Wiktorii Kameli (Cement Gryf Chełm). Kolejne pojedynki to trzy wygrane w pięknym stylu pojedynki i awans do walki o medal brązowy. Tutaj na drodze, zapaśniczemu diamentowi z Żar stanęła wcześniej wspomniana medalistka Mistrzostw Europy Amelia Tomala. Po bardzo wyrównanym pojedynku, gdzie widać było aktywność i wolę zwycięstwa, Maja musiała jednak uznać klasę swojej rywalki. Piąta lokata Majdańskiej to na pewno niedosyt dla samej zawodniczki, ale i sygnał, że ostatniego słowa w tym roku Maja nie powiedziała i może się okazać, że w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dwa lata młodsza od swoich najtrudniejszych rywalek Maja, zdobędzie złoto tej imprezy.
Podsumowując start dziewcząt, można śmiało powiedzieć, że to ścisła krajowa czołówka i jeszcze w tym roku usłyszymy o sukcesach kadetek Agrosu.