Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od 1 marca można składać wnioski o dofinansowanie kursu prawa jazdy albo innych szkoleń

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Już od piątku, 1 marca można składać wnioski w kolejnej edycji programu ,,Aktywny samorząd” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do podziału jest 15 mln zł! To pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, dofinansowanie szkoleń.

Fundusz ponownie zagwarantował wyższy budżet na realizację programu. Wynosi on dla wszystkich oddziałów PFRON 256,5 milionów złotych, czyli o 15 milionów więcej niż w roku 2023.

Konferencja prasowa w siedzibie PFRON w Zielonej Górze w sprawie programu Aktywny samorząd - 27 lutego 2024 r.

Od 1 marca można składać wnioski o dofinansowanie kursu praw...

Na co możemy otrzymać dofinansowanie z PRFON w ramach programu Aktywny samorząd?

W 2024 roku realizowane będą następujące formy wsparcia:

  • likwidacja bariery transportowej (np. pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy);
  • likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym (np. pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, dofinansowanie szkoleń);
  • likwidacja barier w poruszaniu się (np. pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym czy też protez kończyn dolnych);
  • pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką, pomoc adresowana do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które są przedstawicielem ustawowym lub opiekunem prawnym dziecka).

Wnioski składamy od 1 marca do 31 sierpnia

Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć elektronicznie w SOW (https://sow.pfron.org.pl/) już od 1 marca do 31 sierpnia br.
SOW jest wyposażony w potrzebne formularze i wzory. Wszystkie dokumenty, które są niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowania lub rozliczenia dofinansowania, można skanować czy powielać w formie elektronicznej i będą one ważne przy ocenie.
W tym roku zmniejszono liczbę danych, które są potrzebne do zarejestrowania wniosku. Informacje, które podamy teraz, będzie można wykorzystać w przyszłości, bez wpisywania ich po raz drugi – w trakcie wnioskowania o kolejne wsparcie ze środków PFRON.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od 1 marca można składać wnioski o dofinansowanie kursu prawa jazdy albo innych szkoleń - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto